Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. február 2023, 13:14

Zmena štátneho tajomníka je štandardným manažérskym rozhodnutím, tvrdí Remišová

O odchode Jána Hargaša za začalo špekulovať na začiatku februára, spomínalo sa jeho možné spájanie so stranou Progresívne Slovensko.

Odvolanie Jána Hargaša z postu štátneho tajomníka ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie bolo štandardným manažérskym rozhodnutím. Po stredajšom rokovaní vlády, na ktorom kabinet schválil personálny návrh, to uviedla šéfka rezortu Veronika Remišová (Za ľudí).

Odmietla zároveň, že by za Hargašovým odchodom bola nevôľa k jeho politickým ambíciám. „O tomto som sa dozvedela z médií, nikdy sme sa o tom spolu nebavili,“ uviedla ministerka.

Zdôraznila, že za odvolaním Hargaša a vymenovaním nového štátneho tajomníka je potrebné vnímať snahu „dokončiť projekty a dať procesom väčšiu dynamiku“.

Vláda v stredu odvolala Hargaša a súčasne k 9. februáru na jeho miesto štátneho tajomníka MIRRI vymenovala Jozefa Graňačku.

O Hargašovom odchode za začalo špekulovať na začiatku februára, spomínalo sa jeho možné spájanie so stranou Progresívne Slovensko.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 41 minútami

Americká centrálna banka zvýšila hlavnú úrokovú sadzbu podľa očakávania o 25 bázických bodov do pásma 4,75 percenta až 5 percent. Zároveň však signalizovala, že v dôsledku otrasov na bankovom trhu by mohla vo zvyšovaní sadzieb urobiť prestávku. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.