Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. apríl 2016

Kardinál Ratzinger navštívil pred 24 rokmi Slovensko

Joseph Ratzinger v pápežskom úrade našu krajinu nikdy nenavštívil. Do Bratislavy však pricestoval v roku 1992 v pozícii prefekta Kongregácie pre náuku viery.

Kardinál Ratzinger navštívil pred 24 rokmi Slovensko


Kardinál Joseph Ratzinger na archvívnej snímke z roku 2005. Foto - TASR/AP

Kardinál Joseph Ratzinger navštívil Bratislavu 31. marca a 1. apríla 1992. Na Slovensko pricestoval z Prahy, kde sa zúčastnil zasadnutia českých a moravských biskupov.

Vtedajší prefekt Kongregácie pre náuku viery v Dóme svätého Martina odslúžil svätú omšu a v Istropolise predniesol prednášku na tému Význam kresťanských a etických hodnôt v pluralistickej spoločnosti.

Navštívil aj Aulu Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulty v Bratislave, kde sa stretol so seminaristami, predstavenými seminára i pedagógmi. Pri tejto príležitosti do kroniky po latinsky napísal: "Nech Pán požehná tento dom!" 

Minulý rok aulu pomenovali na počesť Benedikta XVI. jeho menom.

 

Inzercia

Odporúčame

Trnavská automobilka a odbory sa dohodli na režime 4. pracovnej zmeny

Trnavská automobilka a odbory sa dohodli na režime 4. pracovnej zmeny

Štvrtá pracovná zmena trnavskej automobilky PSA Peugeot Citroën Slovakia, ktorá sa rozbehne na úvod roka 2017, vytvorí okolo 800 pracovných postov. Dohodu o základných podmienkach jej zavedenia podpísalo vedenie závodu s Odborovou organizáciou OZ Kovo. Podľa nej budú vytvorené dva víkendové pracovné režimy - dvojdňový a trojdňový, na skrátený úväzok.