Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. február 2023, 13:01

Gröhling nevylúčil spoluprácu s Hlasom

SaS chce počuť vysvetlenia Hlasu ku kauzám aj názory na registrované partnerstvá

SaS chce počuť vysvetlenia Hlasu ku kauzám aj názory na registrované partnerstvá

Foto: TASR/Jaroslav Novák

Po voľbách SaS určite nechce spolupracovať so Smerom-SD, ĽSNS a Republikou.

SaS pôjde do volieb samostatne, súčasťou jej kandidátky môžu byť osobnosti. Podpredseda SaS Branislav Gröhling v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 potvrdil, že prebiehajú diskusie, no chcú si byť v strane istí, že tí ľudia majú liberálne, demokratické a prozápadne nastavenie.

Po voľbách SaS určite nechce spolupracovať so Smerom-SD, ĽSNS a Republikou. Čo sa týka povolebnej spolupráce s Hlasom-SD, bude pre SaS dôležité, ako sa pozerá na kauzy svojich ľudí a ako by hlasoval napríklad pri registrovaných partnerstvách. Spoluprácu s Matovičom si Gröhling predstaviť nevie.

Ak sa k moci vráti Robert Fico (Smer-SD), bude to podľa Gröhlinga najmä vďaka práci OĽaNO a podporovaniu Sme rodina. Skonštatoval tiež, že predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová sedí teraz niekde v kúte a čaká, aké poradové miesto dostane na kandidátke OĽaNO.

„Toto bude najtvrdšia predvolebná kampaň, ktorá stojí pred nami,“ zhodnotil šéf poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš. Garantuje, že hnutie bude bojovať proti mafii, korupcii a bude chcieť pomáhať rodinám, chorým a starším. Kampaň SaS bude podľa Gröhlinga konštruktívna a strana bude predkladať cielené návrhy pre ľudí.

Šipoš poukázal, že poslanci za OĽaNO, ktorí sa dostali aj do iných funkcií, ako napríklad Mária Šofranko či Erik Ňarjaš, nebudú poberať žiadne výhody či odmeny. „Robíme to inak ako Smer. Naši ľudia, ktorí chcú pomôcť, nepoberajú za to žiadne peniaze,“ podotkol.

Inzercia

Šipoš si vie predstaviť podporu obedov zadarmo pre deti v adresnej forme. Chce však vedieť, odkiaľ na to štát zoberie peniaze. Gröhling chce, aby sa opatrenia robili cielene pre skupiny, ktoré to potrebujú, a nie pre všetkých.  

Šipoš zároveň povedal, že predseda OĽaNO Igor Matovič má údajne dokumenty, ktoré usvedčujú šéfa SaS Richarda Sulíka z korupcie. Dodal, že Matovič si to potrebuje skompletizovať a potom s tým oboznámi verejnosť. Šipoš konkrétne nevie, o čo ide. Poslanec parlamentu a podpredseda SaS Branislav Gröhling si myslí, že Sulík sa bude brániť.

Z Matovičovej strany ide podľa neho buď o trestný čin ohovárania, alebo zadržiavania dôkazov. Gröhling sa domnieva, že Sulík podnikne v tejto súvislosti právne kroky.  

OĽaNO po voľbách podľa Šipoša určite nepôjde do vlády so Smerom-SD, Hlasom-SD, ĽSNS a Republikou. „S ostatnými si vieme sadnúť a rokovať. Aj SaS musí pochopiť, že spolu nemáme 70-80 percent. My tu máme tesne 50 percent, ak prídu všetci pravicoví demokratickí voliči voliť,“ podotkol Šipoš.

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami

Pápež František dnes navštívil detskú onkológiu v nemocnici Gemelli, kde sa lieči zo zápalu priedušiek. Na oddelení pokrstil novorodenca, rozdával ružence a čokoládové vajíčka. Vatikánsky hovorca Matteo Bruni uviedol, že pápež by mal byť prítomný na nedeľnej omši na Svätopeterskom námestí. (cna)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.