Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. február 2023, 08:33

Vo veku 79 rokov zomrel bývalý pakistanský prezident a generál Parvíz Mušarraf. Vtedajší veliteľ pakistanskej armády sa ujal moci v roku 1999 formou nenásilného prevratu. Na čele Pakistanu, druhej najľudnatejšej moslimskej krajiny a piatej najľudnatejšej krajiny sveta, stál v rokoch 1999 – 2008, najskôr ako „najvyšší predstaviteľ“ a potom ako prezident. (tasr)

Inzercia

Dnes treba vedieť

teraz

Pred 20 rokmi vojská USA napadli Irak Saddáma Husajna. Dnešná pozícia Vladimira Putina sa podobá vtedajšej pozícii Georgea W. Busha. Podobne ako americký prezident vtedy, aj ruský prezident vlani ľahkovážne rozpútal vojnu, o ktorej si myslel, že rýchlo skončí víťazstvom – a zmenou režimu. Namiesto toho kroky oboch politikov spustili reťaz nezamýšľaných následkov a ich krajiny uviazli v zdĺhavom a nákladnom konflikte, z ktorého je rovnako ťažké nájsť čestné východisko i definovať dosiahnuteľnú podobu úspechu. Píše Lukáš Krivošík.

pred 3 hodinami

Miera evidovanej nezamestnanosti vo februári 2023 klesla na 5,76 %. Vo februári klesol aj podiel disponibilných uchádzačov o zamestnanie na obyvateľstve v produktívnom veku na 4,40 % z januárovej úrovne 4,44 %. Uviedol to dočasne poverený minister práce Milan Krajniak. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.