Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. apríl 2016

Tesla predstavila nový elektormobil Model 3 určený pre masový trh

Americký výrobca elektromobilov Tesla predstavil vo štvrtok 31. marca svoj najnovší Model 3, ktorý je určený pre masy a podľa expertov by mohol zmeniť trh s elektromobilmi. Informovala o tom agentúra DPA.

Tesla chce začať dodávať Model 3 na trh koncom budúceho roka za cenu 35.000 USD (30.742,20 eura). Podľa šéfa spoločnosti Elona Muska základná verzia elektromobilu dokáže prejsť 345 kilometrov na jedno nabitie a za šesť sekúnd zrýchli z nuly na 60 míľ (97 kilometrov) za hodinu.
      

Tesla už vyrába dva typy elektromobilov - limuzínu Model S a luxusný športovo-užitkový Model X. Cena oboch vozidiel však viac ako dvojnásobne prevyšuje plánovanú cenu Modelu 3.
      

Americká firma verí, že s elektromobilom Model 3 osloví strednú triedu. V tomto segmente sa však pokúša preraziť aj automobilka General Motors, ktorá chce tento rok uviesť na trh elektromobil Chevrolet Bolt za 37.000 USD s dojazdom viac ako 300 kilometrov na jedno nabitie.
      

Obe vozidlá tak budú akými lakmusovým papierikom, ktorý otestuje dopyt po elektromobiloch na masovom trhu. Tie sa vlani podieľali zatiaľ len 0,3 % na celkovom predaji 17,5 milióna nových áut v USA.

Inzercia

Odporúčame

Amnesty: Turecko nútene vracia utečencov do Sýrie

Amnesty: Turecko nútene vracia utečencov do Sýrie

Medzinárodná ľudskoprávna organizácia Amnesty international (AI) tvrdí, že Turecko od polovice januára nútene vrátilo stovky sýrskych utečencov späť do ich vlasti, napísala dnes agentúra AP. Táto skutočnosť odhaľuje podľa AI "fatálne chyby" v dohode medzi Tureckom a Európskou úniou.