Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. apríl 2016

Severná Kórea vypálila ďalšiu raketu, môže ísť o balistickú strelu

Severná Kórea vypálila dnes bližšie nešpecifikovaný typ rakety do vôd pri svojom východnom pobreží. Informovali o tom juhokórejské médiá s tým, že by mohlo ísť o balistickú strelu.

Pchjongjang túto raketu vypálil iba niekoľko hodín po tom, ako americký prezident Barack Obama po stretnutí s juhokórejskou prezidentkou Pak Kun-hje a japonským premiérom Šinzóom Abem počas globálneho summitu o jadrovej bezpečnosti vo Washingtone zdôraznil význam dôsledného uplatňovania rezolúcií Bezpečnostnej rady OSN týkajúcich sa jadrového programu Severnej Kórey, upozornila agentúra AP. Spojené štáty sa s Južnou Kóreou a Japonskom dohodli, že sa budú zasadzovať proti jadrovým provokáciám zo strany KĽDR.
      

Strelu, ktorá môže byť aj balistickou raketou, Pchjongjang vypálil dnes v oblasti východného pobrežia KĽDR, oznámila juhokorejská agentúra Jonhap s odvolaním sa na nemenovaný zdroj z prostredia armády. Ďalšie podrobnosti nepriniesla.
      

Juhokórejské ministerstvo obrany citované informácie bezprostredne nepotvrdilo.
      

V prípade, ak sa odpálenie balistickej rakety potvrdí, pôjde podľa AP o ďalšiu raketovú skúšku komunistickej krajiny. Pchjongjang tým reaguje na prebiehajúce spoločné vojenské cvičenie Washingtonu a Soulu, ktoré považuje za nácvik nepriateľskej invázie.

Inzercia

Odporúčame

Amnesty: Turecko nútene vracia utečencov do Sýrie

Amnesty: Turecko nútene vracia utečencov do Sýrie

Medzinárodná ľudskoprávna organizácia Amnesty international (AI) tvrdí, že Turecko od polovice januára nútene vrátilo stovky sýrskych utečencov späť do ich vlasti, napísala dnes agentúra AP. Táto skutočnosť odhaľuje podľa AI "fatálne chyby" v dohode medzi Tureckom a Európskou úniou.