Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. február 2023, 10:30

Exriaditeľa NAKA Branislava Zuriana opäť obvinila policajná inšpekcia

Exriaditeľa NAKA Branislava Zuriana opäť obvinila policajná inšpekcia

Branislav Zurian na archívnej snímke z roku 2018. Foto TASR - Pavol Zachar

Informujú o tom Aktuality.sk, podľa ktorých obvinenie súvisí s podozrením z vynášania z polície. Branislav Zurian zatiaľ uznesenie nemá. Úrad inšpekčnej služby prípad nebude komentovať.

„Poskytnutie akýchkoľvek informácií – potvrdenie či vyvrátenie skutočností – by mohlo výrazne narušiť, zmariť či sťažiť priebeh trestného konania, ktoré je neverejné,“ uviedla na otázky o obvinení hovorkyňa ministerstva vnútra Zuzana Eliášová, pod ktoré inšpekcia patrí.

Branislav Zurian v roku 2021 čelil obvineniu Úradu inšpekčnej služby zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a prečinu ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.

Na základe sťažnosti obvineného ho zrušila prokurátorka generálnej prokuratúry. Uznesenie o vznesení obvinenia bolo podľa nej nezákonné, neopodstatnené a predčasné, vydané na základe nedostatočne zisteného skutkového stavu.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Francúzska vláda prežila prvé hlasovanie o vyslovení nedôvery v parlamente. Čeliť bude ešte jednému návrhu, o ktorom sa však predpokladá, že bude mať ešte menšiu podporu poslancov. (tasr)

pred 2 hodinami

Medzinárodné spoločenstvo prisľúbilo zemetrasením postihnutému Turecku a Sýrii pomoc vo výške siedmich miliárd eur, oznámil švédsky premiér Ulf Kristersson na darcovskej konferencii v Bruseli. (tasr)

pred 3 hodinami

Spojené štáty pošlú Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc v hodnote 350 miliónov dolárov. Oznámil to minister zahraničných vecí USA Antony Blinken. Zásielka bude obsahovať množstvo rozličných druhov munície vrátane rakiet do raketometov HIMARS, munície do húfnic a bojových vozidiel pechoty, ale aj protiradarové rakety HARM a protitankové strely. Okrem toho USA pošlú na Ukrajinu aj cisternové vozidlá a riečne člny. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.