Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. február 2023, 17:30

Bielorusko a Rusko ukončili spoločné vojenské cvičenia vzdušných síl

Podľa bieloruského ministerstva obrany boli manévre zamerané na obranu a prípravu na možné bojové misie.

Bielorusko oznámilo, že sa skončilo dvojtýždňové spojené vojenské cvičenie vzdušných síl s ruskou armádou. TASR o tom informuje na základe štvrtkovej správy denníka The Guardian.

Podľa bieloruského ministerstva obrany boli manévre vo svojej podstate zamerané na obranu a prípravu na možné bojové misie.

Príslušníci vzdušných síl si počas manévrov precvičili „letecký prieskum, odrážanie vzdušných útokov, vzdušné pokrývanie dôležitých objektov a komunikácie,“ uviedol námestník tajomníka Bezpečnostnej rady Bieloruska Pavel Muravejka.

K ukončeniu cvičenia prišlo v čase rastúcich obáv, že Rusko tlačí na Bielorusko ako svojho najbližšieho spojenca, aby sa zapojilo do vojny na Ukrajine. Bieloruský prezident Alexander Lukašenko uviedol, že jeho krajina sa do ukrajinského konfliktu nezapojí. Rusko však spustilo vojenskú inváziu na Ukrajinu vlani vo februári aj z územia Bieloruska.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Francúzska vláda prežila prvé hlasovanie o vyslovení nedôvery v parlamente. Čeliť bude ešte jednému návrhu, o ktorom sa však predpokladá, že bude mať ešte menšiu podporu poslancov. (tasr)

pred 2 hodinami

Medzinárodné spoločenstvo prisľúbilo zemetrasením postihnutému Turecku a Sýrii pomoc vo výške siedmich miliárd eur, oznámil švédsky premiér Ulf Kristersson na darcovskej konferencii v Bruseli. (tasr)

pred 3 hodinami

Spojené štáty pošlú Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc v hodnote 350 miliónov dolárov. Oznámil to minister zahraničných vecí USA Antony Blinken. Zásielka bude obsahovať množstvo rozličných druhov munície vrátane rakiet do raketometov HIMARS, munície do húfnic a bojových vozidiel pechoty, ale aj protiradarové rakety HARM a protitankové strely. Okrem toho USA pošlú na Ukrajinu aj cisternové vozidlá a riečne člny. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.