Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. február 2023, 16:51

Vandalizmus

Izraelská polícia zatkla Američana, ktorý v kostole rozbil sochu Ježiša Krista

Izraelská polícia zatkla Američana, ktorý v kostole rozbil sochu Ježiša Krista

Foto TASR/AP

Incident sa odohral v Kostole bičovania na Via Dolorosa. Po tejto ulici podľa tradície kráčal Ježiš a niesol svoj kríž na miesto ukrižovania.

Izraelská polícia zadržala vo štvrtok amerického turistu, ktorý v kostole v jeruzalemskom Starom meste údajne zhodil a rozbil sochu Ježiša Krista. TASR správu prevzala z agentúry AP.

Fotografie na sociálnych sieťach zachytávajú spadnutú sochu na podlahe kostola. Incident sa odohral v Kostole bičovania na Via Dolorosa. Po tejto ulici podľa tradície kráčal Ježiš a niesol svoj kríž na miesto ukrižovania.

Polícia muža z USA zatkla v súčinnosti s ochrankou kostola. Vo videu na sociálnych sieťach údajný vandal hovorí: „V Jeruzaleme nemôžete mať modly, toto je posvätné mesto.“ Polícia preveruje mužov mentálny stav a zdôraznila, že poškodenie náboženských inštitúcií berie vážne.

Americké veľvyslanectvo v Izraeli záležitosť odmietlo komentovať a bezprostredne po incidente sa nepodarilo kontaktovať ani predstaviteľov kostola.

Katolícky kňaz Nikodemus Schnabel z benediktínskeho opátstva Dormitio na vrchu Sion v Jeruzaleme v súvislosti s týmto činom na Twitteri napísal, že takúto nenávisť voči kresťanom podporuje nová krajne pravicová izraelská vláda.

V Jeruzaleme za uplynulý týždeň došlo k viacerým násilnostiam. Ozbrojený Palestínčan na židovský sviatok šabat 27. januára zastrelil sedem ľudí pred synagógou vo východnom Jeruzaleme, anektovanom Izraelom.

Izraelské sily zabili pred týždňom desať ľudí pri zásahu v utečeneckom tábore Džanín na severe Západného brehu Jordánu. Izrael oznámil, že terčom operácie armády boli militanti z palestínskej organizácie Islamský džihád.

Inzercia

Dnes treba vedieť

teraz
pred 2 hodinami

Francúzska vláda prežila prvé hlasovanie o vyslovení nedôvery v parlamente. Čeliť bude ešte jednému návrhu, o ktorom sa však predpokladá, že bude mať ešte menšiu podporu poslancov. (tasr)

pred 3 hodinami

Medzinárodné spoločenstvo prisľúbilo zemetrasením postihnutému Turecku a Sýrii pomoc vo výške siedmich miliárd eur, oznámil švédsky premiér Ulf Kristersson na darcovskej konferencii v Bruseli. (tasr)

pred 3 hodinami

Spojené štáty pošlú Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc v hodnote 350 miliónov dolárov. Oznámil to minister zahraničných vecí USA Antony Blinken. Zásielka bude obsahovať množstvo rozličných druhov munície vrátane rakiet do raketometov HIMARS, munície do húfnic a bojových vozidiel pechoty, ale aj protiradarové rakety HARM a protitankové strely. Okrem toho USA pošlú na Ukrajinu aj cisternové vozidlá a riečne člny. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.