Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. február 2023, 21:27

Putin vyhlásil, že armáda musí zastaviť ostreľovanie ruských oblastí z Ukrajiny

Putin na zasadnutí ruskej vlády hovoril o obnove zničenej obytnej infraštruktúry v oblastiach na juhozápade Ruska, ktoré hraničia s Ukrajinou.

Ruský prezident Vladimir Putin v stredu povedal, že armáda musí zastaviť ostreľovanie ruských oblastí z ukrajinského územia. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Putin na zasadnutí ruskej vlády hovoril o obnove zničenej obytnej infraštruktúry v oblastiach na juhozápade Ruska, ktoré hraničia s Ukrajinou. Ostreľovanie podľa prezidenta spôsobilo, že mnoho ľudí zostalo bez domova alebo bez elektrickej energie.

„Samozrejme, hlavnou úlohou je zabrániť samotnej príležitosti na bombardovanie. To je však práca pre ministerstvo obrany," povedal Putin.

Ukrajina sa k zodpovednosti za útoky na území Ruska nehlási. Tvrdí však, že ide o "karmu" za ruskú inváziu, ktorá zrovnáva so zemou ukrajinské mestá a systematicky sa zameriava na energetickú infraštruktúru tejto krajiny. To spôsobuje časté výpadky v dodávkach elektrickej energie, kúrenia a vody.

Domy boli podľa Putina zničené alebo poškodené v Belgorodskej, Brianskej a Kurskej oblasti, a na Kryme, ktorý Rusko anektovalo v roku 2014.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 26 minútami

„Predstavu zhotoviteľa Rázsoch vnímam ako veľmi, ale veľmi optimistickú,“ hovorí riaditeľ trnavskej nemocnice Vladislav Šrojta, ktorý chce tiež stavať novú nemocnicu, už vyberá projektanta a Útvar hodnoty za peniaze im odporúča pokračovať v prípravách. Štát si podľa Šrojtu nemôže dovoliť, aby peniaze z plánu obnovy na zdravotníctvo prepadli. Intenzívne v týchto dňoch komunikuje aj so štátnymi autoritami a nevylučuje, že namiesto Bratislavy bude nakoniec stáť nová nemocnica v Trnave.

pred hodinou

V pléne parlamentu vystúpi budúcu stredu podpredsedníčka Najvyššej rady Ukrajiny Olena Kondratiuková. Oznámil to predseda Národnej rady Boris Kollár (Sme rodina). Vystúpenie sa začne o 10. hodine. Kollár priblížil, že bude tlmočené, no poslanci nebudú môcť klásť otázky. (tasr)

pred 3 hodinami

Zo strechy bytového domu v bratislavskej Petržalke skočila vo štvrtok 53-ročná žena. Zraneniam na mieste podľahla. „Predmetná udalosť je v štádiu vyšetrovania,“ uviedla polícia. Aktuálne policajti vykonávajú potrebné úkony. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.