Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. február 2023, 19:21

Kremeľ podporuje prémie pre vojakov za zničenie ťažkých zbraní zo Západu

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov pripomenul svoje vyjadrenie z minulého týždňa, že západné tanky na Ukrajine nebudú úspešné a „zhoria“.

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov povedal, že ruských vojakov by mohlo ešte viac povzbudiť vyplácanie prémií za ukoristenie alebo zničenie ťažkých zbraní z členských krajín NATO na Ukrajine. Kremeľ podľa jeho slov takéto iniciatívy podporuje. TASR o tom informuje na základe správ agentúr DPA a Reuters.

Kremeľ privítal ponuku ruskej spoločnosti Fores, ktorá tento týždeň ponúkla päť miliónov rubľov v hotovosti prvému vojakovi, ktorý zničí alebo ukoristí nemecký tank Leopard 2 alebo americký Abrams.

Peskov pripomenul svoje vyjadrenie z minulého týždňa, že západné tanky na Ukrajine nebudú úspešné a „zhoria“. V stredu dodal, že odmeny ruských vojakov ešte viac povzbudia. To podľa jeho slov potvrdzuje jednotu a odhodlanie každého vojaka prispieť čo najviac k dosiahnutiu cieľov špeciálnej vojenskej operácie.

Moskva používa slovné spojenie „špeciálna vojenská operácia“ pre pomenovanie vojny proti Ukrajine, ktorú Rusko rozpútalo 24. februára 2022.

Guvernér Zabajkalského kraja Aleksander Osipov už oznámil prémiu za každý ukoristený nemecký alebo americký tank na Ukrajine.

Západné tanky sú technicky pokročilejšie ako iné zbrane, ktoré Ukrajina alebo Rusko doteraz použili vo vojne. Na ukrajinské bojiská by mali doraziť najskôr o niekoľko mesiacov.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 45 minútami
pred hodinou

„Predstavu zhotoviteľa Rázsoch vnímam ako veľmi, ale veľmi optimistickú,“ hovorí riaditeľ trnavskej nemocnice Vladislav Šrojta, ktorý chce tiež stavať novú nemocnicu, už vyberá projektanta a Útvar hodnoty za peniaze im odporúča pokračovať v prípravách. Štát si podľa Šrojtu nemôže dovoliť, aby peniaze z plánu obnovy na zdravotníctvo prepadli. Intenzívne v týchto dňoch komunikuje aj so štátnymi autoritami a nevylučuje, že namiesto Bratislavy bude nakoniec stáť nová nemocnica v Trnave.

pred 2 hodinami

V pléne parlamentu vystúpi budúcu stredu podpredsedníčka Najvyššej rady Ukrajiny Olena Kondratiuková. Oznámil to predseda Národnej rady Boris Kollár (Sme rodina). Vystúpenie sa začne o 10. hodine. Kollár priblížil, že bude tlmočené, no poslanci nebudú môcť klásť otázky. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.