Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. január 2023, 11:46

Príprava na voľby

KDH vyzýva na čo najskorší termín, kandidátku otvorí pre iné subjekty

KDH vyzýva na čo najskorší termín, kandidátku otvorí pre iné subjekty

Hnutie deklaruje, že chce ísť do volieb samostatne.

Hnutie kresťanských demokratov vyzýva na čo najskorší termín predčasných volieb.

„Nekonečné spory o termíne predčasných volieb len traumatizujú už aj tak dosť rozdelenú spoločnosť. V KDH preferujeme čo najskorší termín volieb, a preto vyzývame poslancov parlamentu, aby sa dohodli a neponúkali občanom ďalšiu zbytočnú drámu," tvrdí šéf hnutia Milan Majerský.

Hnutie cez víkend uviedlo, že sa v tejto chvíli pripravuje na voľby samostatne. Kandidátnu listinu otvorí pre vybrané demokratické subjekty a osobnosti. Rozhodlo o tom predsedníctvo hnutia na sobotnom zasadnutí.

KDH chce iniciovať ďalšie kolá rokovaní. V sobotu jeho predstavitelia rokovali s Eduardom Hegerom.

KDH chce byť nespochybniteľnou voľbou pre konzervatívneho a kresťanského voliča. „Nechceme dopustiť, aby v nasledujúcich voľbách prepadli hlasy demokratických voličov. Už teraz máme pripravené nové posily a expertov, ktorých budeme predstavovať v nasledujúcich dňoch a týždňoch,“ uviedlo hnutie v stanovisku.

Finálne rozhodnutie o postupe vo voľbách prijme KDH na zasadnutí celoslovenskej rady.

Inzercia

Hovorkyňa hnutia Lenka Halamová pre TASR ozrejmila, že s Hegerom pokračujú rokovania ďalej. „Finálne rozhodnutie o spolupráci nepadlo,“ dodala.

„Je zákon slušnosti sa stretnúť a vypočuť si názory každého, kto prejavil záujem o KDH. Aktuálne môžeme potvrdiť takéto stretnutia s pánom Dzurindom a pánom Mackom,“ uviedla hovorkyňa k rokovaniam.

 

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami

Pápež František dnes navštívil detskú onkológiu v nemocnici Gemelli, kde sa lieči zo zápalu priedušiek. Na oddelení pokrstil novorodenca, rozdával ružence a čokoládové vajíčka. Vatikánsky hovorca Matteo Bruni uviedol, že pápež by mal byť prítomný na nedeľnej omši na Svätopeterskom námestí. (cna)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.