Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
28. január 2023, 15:29

Príprava na voľby

KDH chce ísť do volieb samostatne, kandidátku otvorí pre iné subjekty

Kresťanskí demokrati chcú iniciovať ďalšie kolá rokovaní. V sobotu už jeho predstavitelia rokovali s premiérom Eduardom Hegerom.

Mimoparlamentné KDH sa v tejto chvíli pripravuje na parlamentné voľby samostatne. Kandidátnu listinu otvorí pre vybrané demokratické subjekty a osobnosti.

Rozhodlo o tom predsedníctvo hnutia na sobotnom zasadnutí.

KDH chce iniciovať ďalšie kolá rokovaní. V sobotu už jeho predstavitelia rokovali s dočasne povereným premiérom Eduardom Hegerom.

KDH chce byť nespochybniteľnou voľbou pre konzervatívneho a kresťanského voliča. „Nechceme dopustiť, aby v nasledujúcich voľbách prepadli hlasy demokratických voličov. Už teraz máme pripravené nové posily a expertov, ktorých budeme predstavovať v nasledujúcich dňoch a týždňoch,“ uviedlo hnutie v stanovisku.

Finálne rozhodnutie o postupe vo voľbách prijme KDH na zasadnutí celoslovenskej rady.

Hovorkyňa hnutia Lenka Halamová pre TASR ozrejmila, že s Hegerom pokračujú rokovania ďalej. „Finálne rozhodnutie o spolupráci nepadlo,“ dodala.

„Je zákon slušnosti sa stretnúť a vypočuť si názory každého, kto prejavil záujem o KDH. Aktuálne môžeme potvrdiť takéto stretnutia s pánom Dzurindom a pánom Mackom,“ uviedla hovorkyňa k rokovaniam.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 4 hodinami

Počasie: Dnes bude oblačno až zamračené, len ojedinele zmenšená oblačnosť. Miestami sa vyskytnú prehánky, dážď alebo búrky. Bude veľmi teplo. Denná teplota 15 až 22 st. Slabý, postupne prevažne južný vietor do 30 km/h. (shmú)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.