Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. január 2023, 17:29

Do Nemecka prišli ukrajinskí vojaci, ktorí absolvujú výcvik

Výcvik bude zameraný na ovládanie bojových vozidiel pechoty Marder. Nemecké ministerstvo obrany spresnilo, že výcvik bude prebiehať v meste Münster v Dolnom Sasku a potrvá do konca marca.

Nemecko začiatkom januára oznámilo, že poskytne Ukrajine na obranu proti ruskej agresii 40 vozidiel Marder. Spoločnosť Rheinmetall v súčasnosti vyrába ďalších 100 Marderov, ich dokončenie však generálny riaditeľ tejto spoločnosti Armin Papperger odhadol na „viac ako sedem až osem mesiacov“.

Nemecká armáda využíva vozidlá Marder od 70. rokov, pričom sú neustále modernizované. Napriek tomu, že armáda ich postupne vyraďuje, stovky z nich sú stále využívané.

Nemecko v stredu po niekoľkotýždňovom tlaku zo strany spojencov ohlásilo, že dodá Ukrajine 14 tankov Leopard 2. Takisto povolí, aby tieto tanky nemeckej výroby dodali Kyjevu aj Poľsko a ďalšie krajiny.

Podľa ministerstva sa výcvik ukrajinských vojakov zameraný na tanky Leopard začne „čoskoro“. Minister obrany Boris Pistorius vo štvrtok povedal, že tieto tanky budú Kyjevu doručené „koncom marca, (alebo) začiatkom apríla“.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.