Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. január 2023, 19:36

Riešenie energetickej krízy a pomoc občanom, domácnostiam, firmám i samosprávam by malo byť podľa prezidentky Zuzany Čaputovej jednou z priorít vlády. Uviedla to po stretnutí s ministrom hospodárstva Karlom Hirmanom. Minister jej predstavil „všetky formy pomoci, na ktorých jeho rezort pracuje. Tie, ktoré sa spúšťajú v najbližších dňoch, a aj tie, ktoré pre jednotlivé segmenty ešte len pripravujú“, ozrejmila prezidentka. (tasr)

Inzercia

Dnes treba vedieť

teraz

NAKA zasahovala v Trnavskom a Nitrianskom kraji v rámci akcie Barón, ktorá súvisela s reštitučným konaním Slovenského pozemkového fondu. Jej výsledkom je päť zadržaných, ktorí už čelia obvineniu. Je medzi nimi aj niekoľko funkcionárov SPF. (tasr)

pred 6 minútami

Európska komisia poskytne Turecku miliardu eur na obnovu po februárovom ničivom zemetrasení. Susedná Sýria zároveň dostane humanitárnu pomoc v hodnote 108 miliónov eur. Oznámila to predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová. (tasr)

pred 7 minútami

Cena plynu pre Európu sa dostala najnižšie od júla 2021, a to 39,65 eura za megawatthodinu. V dôsledku vojny Ruska proti Ukrajine ceny plynu v uplynulom roku dramaticky vzrástli. Dosiahli viac než 300 eur/MWh po dlhom období, keď jedna MWh stála približne 20 eur. (tasr)

pred 23 minútami

Pred 20 rokmi vojská USA napadli Irak Saddáma Husajna. Dnešná pozícia Vladimira Putina sa podobá vtedajšej pozícii Georgea W. Busha. Podobne ako americký prezident vtedy, aj ruský prezident vlani ľahkovážne rozpútal vojnu, o ktorej si myslel, že sa rýchlo skončí víťazstvom – a zmenou režimu. Namiesto toho kroky oboch politikov spustili reťaz nezamýšľaných následkov a ich krajiny uviazli v zdĺhavom a nákladnom konflikte, z ktorého je rovnako ťažké nájsť čestné východisko i definovať dosiahnuteľnú podobu úspechu. Píše Lukáš Krivošík.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.