Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. január 2023, 14:26

Eduard Heger

Výmena ministra zdravotníctva nie je aktuálne na stole

Výmena ministra zdravotníctva nie je aktuálne na stole

Foto TASR

Dočasne poverený premiér tiež povedal, že výstavba nemocnice Rázsochy sa musí uskutočniť. „Momentálne je v procese zdržanie, ale financie z plánu obnovy na tento projekt zatiaľ ohrozené nie sú, čo však neznamená, že netreba zmeniť spôsob a mechanizmus, akým je proces manažovaný," tvrdí Heger

Výmena dočasne povereného ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominant OĽaNO) nie je aktuálne na stole. Ďalšie omeškania v súvislosti s výstavbou nemocnice na bratislavských Rázsochách však už nie sú akceptovateľné. Vyplýva to z vyjadrenia dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO).

„Momentálne je v procese zdržanie, ale financie z plánu obnovy na tento projekt zatiaľ ohrozené nie sú, čo však neznamená, že netreba zmeniť spôsob a mechanizmus, akým je proces manažovaný,“ skonštatoval premiér.

Heger o realizácii s Lengvarským podľa jeho slov intenzívne komunikuje. Uviedol, že rezort zdravotníctva musí výstavbe nových nemocníc venovať maximálnu pozornosť a najvyššiu prioritu.

Úrad vlády upozornil, že rezort sa pri viacerých termínoch v rámci projektu oneskoruje o niekoľko mesiacov. Skritizoval okrem iného, že projektový tím nemocnice je kriticky poddimenzovaný a odborne nekompletný. Vláda preto nariadila ministerstvu vypracovať do 30. januára komplexný harmonogram či zabezpečiť doplnenie chýbajúcich pozícií.

Inzercia

Dnes treba vedieť

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.