Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. január 2023, 13:43

Veliteľ ukrajinskej armády

Ukrajinská armáda zostrelila väčšinu rakiet, ktoré vypálilo Rusko

„Zámer Rusov je rovnaký – psychologický nátlak na Ukrajincov a zničenie kritickej infraštruktúry. Nás však nezlomia!“ vyhlásil Valerij Zalužnyj.

Ukrajinská armáda zostrelila vo štvrtok 47 z 55 rakiet, ktoré na ciele na Ukrajine vypálilo Rusko. Oznámil to na sociálnej sieti Telegram vrchný veliteľ ukrajinskej armády generál Valerij Zalužnyj, informuje TASR.

„Ruská federácia dnes opäť podnikla rozsiahly raketový útok na územie Ukrajiny," uviedol.

Podľa Zalužného vypálilo Rusko vo štvrtok na územie Ukrajiny 55 rakiet z lietadiel u-95, stíhačiek Su-35 a MiG-31K, ale aj z lodí v Čiernom mori. Dodal, že išlo napríklad o rakety s plochou dráhou letu CH-101, podzvukové CH-55 alebo Kindžal a Kalibr.

„Protivzdušná obrany Ozbrojených síl Ukrajiny zostrelila 47 rakiet, z toho 20 v okolí hlavného meste," uviedol Zalužnyj na Telegrame s tým, že štyri riadené rakety CH-59 nedosiahli cieľ.

„Zámer Rusov je rovnaký - psychologický nátlak na Ukrajincov a zničenie kritickej infraštruktúry. Nás ale nezlomia!" vyhlásil vrchný veliteľ. Zároveň poďakoval ukrajinským vojakov, ktorí bránia ukrajinskú oblohu.

Vo štvrtok ráno bol vyhlásený letecký poplach vo viacerých ukrajinských oblastiach. Z niektorých miest vrátane hlavného mesta Kyjev neskôr hlásili výbuchy.

Pri útoku zahynul v Kyjeve jeden človek a v Odeskej oblasti boli poškodené dve zariadenia energetickej infraštruktúry. Ukrajinská energetická spoločnosť DTEK oznámila, že musela prerušiť dodávky elektrickej energie v Kyjeve, Odese a Dnipre.    

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 30 minútami

Americká centrálna banka zvýšila hlavnú úrokovú sadzbu podľa očakávania o 25 bázických bodov do pásma 4,75 percenta až 5 percent. Zároveň však signalizovala, že v dôsledku otrasov na bankovom trhu by mohla vo zvyšovaní sadzieb urobiť prestávku. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.