Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. marec 2016

Boeing zruší do júna približne 4000 pracovných miest

Americký výrobca lietadiel Boeing zruší v prvom polroku 2016 približne 4000 pracovných miest v divízii komerčných lietadiel. Koncern si tak chce udržať svoje výdavky pod kontrolou. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na hovorcu spoločnosti Douga Aldera.

Podľa Aldera koncern počíta s tým, že približne 1600 zamestnancov odíde z firmy dobrovoľne a ďalšie miesta zruší tak, že neobsadí voľné pozície. To znamená, že Boeing zredukuje svoje náklady bez toho, aby musel hromadne prepúšťať.
      

Medzi zrušenými pracovnými miestami budú aj pozície vedúcich pracovníkov a manažérov, ale k žiadnemu nedobrovoľnému odchodu týchto zamestnancov z firmy nedôjde, zdôraznil Alder.
      

Reuters už minulý mesiac informoval, že americký koncern uvažuje, že ponúkne inžinierom a technickým expertom dobrovoľný odchod z firmy. Ray Conner, šéf divízie lietadiel upozornil zamestnancov, že koncern sa nevyhne redukcii, ak si chce udržať podiel na trhu a dosiahnuť rast zisku.
     

 Aj noviny Seattle Times už informovali, že Boeing podniká kroky na zrušenie 4000 pracovných miest do júna tohto roka.

 

Inzercia

Odporúčame

Británia odmietla rozhodnutie komisie OSN, že Falklandy sú vo vodách Argentíny

Británia odmietla rozhodnutie komisie OSN, že Falklandy sú vo vodách Argentíny

Správa OSN, ktorá konštatuje, že Falklandské ostrovy ležia v námorných vodách Argentíny, otvorila staré rany vo vzťahoch Británie a tejto juhoamerickej krajiny. Britský premiér David Cameron v utorok odmietol rozhodnutie Komisie OSN pre hranice kontinentálneho šelfu (CLCS), ktorá schválila návrh Argentíny na rozšírenie jej vôd v južnej časti Atlantického oceánu o 35 percent.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.