Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. január 2023, 08:59

Útočník z večierky v štáte Washington, ktorý zabil troch ľudí, sa zastrelil

Z miesta činu ušiel, zrejme v aute ukradnutom z neďalekej čerpacej stanice.

Domnelý páchateľ utorňajšej streľby v obchode v americkom štáte Washington, ktorá si vyžiadala tri životy, sa zastrelil. Oznámil to šéf miestnej polície Matthew Murray, informuje TASR na základe správy agentúry AP.

Muž zastrelil v utorok troch ľudí v obchode so zmiešaným tovarom v meste Yakima. Podľa polície útoku nepredchádzal nijaký konflikt či výmena názorov. Strelec jednoducho "vošiel do obchodu a spustil paľbu".

Prvú osobu zastrelil priamo vo večierke a ďalšie dve na ulici pred obchodom. Z miesta činu ušiel, zrejme v aute ukradnutom z neďalekej čerpacej stanice.

Polícia ho identifikovala ako 21-ročného Jarida Haddocka a obkľúčila dom, v ktorom býval. Mladík tam však nebol. Ukrýval sa pri obchodnom dome Target, kde si od neznámej ženy požičal mobil, zavolal svojej matke a k činu sa priznal. Žena, ktorá mu telefón požičala a počula obsah hovoru, sama privolala políciu.

Mladík sa zastrelil, keď sa policajti k nemu priblížili. Podľa Murraya nepoužili nijakú silu, ani neutrpeli zranenia. Motív streľby sa polícii stále zistiť nepodarilo.

K tejto streľbe došlo krátko po dvoch útokoch v Kalifornii. V sobotu starší muž ázijského pôvodu začal strieľať v tanečnom štúdiu v meste Monterey Park, kde sa oslavoval lunárny nový rok. Útok si vyžiadal 11 obetí. O dva dni neskôr, v pondelok, sa v Kalifornii odohrali ďalšie dve navzájom súvisiace streľby, pri ktorých zahynulo sedem osôb.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Nemec Rainer Zitelmann má za sebou pozoruhodný životný príbeh. Pred rokmi ako vyštudovaný historik podrobil kritickej analýze svetonázor a ideológiu Adolfa Hitlera. Neskôr sa dal na podnikanie. Druhý doktorát si následne spravil zo sociológie, venujúc sa skúmaniu mentality úspešných biznismenov. Dnes píše knihy, v ktorých obhajuje trhovú ekonomiku ako najlepší nástroj na umenšenie chudoby. Rozprával sa s ním redaktor Lukáš Krivošík.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.