Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. január 2023, 16:27

Súd v kauze Kuciak a príprave vrážd prokurátorov pokračuje oboznamovaním dôkazov

Okrem iného sa čítali aj ďalšie časti komunikácie medzi Alenou Zsuzsovou a Marianom Kočnerom. Obžalovaná odmietla, že by ich komunikácia obsahovala šifry.

Na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku pokračuje aj v utorok proces v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a tiež v kauze prípravy vrážd prokurátorov. Oboznamujú sa správy z komunikačných aplikácií, prítomný je aj znalec z odvetvia kriminalistickej informatiky Dušan Mikulaj.

Súd vykonal dôkaz v podobe fotografie, na ktorej je vyobrazená grid karta. Extrahovaná bola zo zaistených mobilov Mariana Kočner. „Obžalovaný Marian K. sa mohol prostredníctvom nej dostať do systému Sociálnej poisťovne a mohol v ňom lustrovať. Na niektorom z predošlých pojednávaní sa vykonával dôkaz, aké osoby tam lustroval," priblížil pre TASR splnomocnenec rodiny zavraždeného novinára Peter Kubina.

Okrem iných mal Kočner lustrovať v systéme Sociálnej poisťovne Jána Kuciaka, Martinu Kušnírovú, poškodených prokurátorov a ďalšie osoby. „Ešteže systém Sociálnej poisťovne je stále deravý. Sa tam viem za tri minúty dostať," mal napísať Kočner v apríli 2018 Zsuzsovej prostredníctvom aplikácie Threema.

V utorok sa čítali aj ďalšie časti komunikácie medzi Alenou Zsuzsovou a Kočnerom. Obžalovaná odmietla, že by ich komunikácia obsahovala šifry. Zdôraznila, že Kočner chcel dostať vtedajšieho advokáta Daniela Lipšica do väzenia, ale nechcel mu ublížiť.

Na otázku Kočnera o možných chýbajúcich správach v prepise komunikácie Threema znalec Mikulaj reagoval s tým, že sa tam nachádza viacero notifikácií o doručení súborov, ktorých obsah však nemožno určiť.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 39 minútami

Šéf SaS Richard Sulík vníma septembrový termín volieb ako kompromisné riešenie. Povedal, že SaS nemala podmienku vo veci termínu. „My vieme žiť s junovým aj so septembrovým termínom,“ uviedol Sulík.

pred 2 hodinami

Poľsko oznámilo prudké zvýšenie výdavkov na obranu. Premiér Mateusz Morawiecki pritom povedal, že krajina sa potrebuje rýchlejšie vyzbrojiť v dôsledku ruskej vojny na Ukrajine. Rozpočet krajiny na obranu tak bude tento rok predstavovať 4 % HDP. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.