Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. marec 2016

Únos egyptského linkového lietadla nemá teroristické pozadie

Cyperský prezident: Únosca egyptského lietadla nie je terorista

Cyperská štátna vysielacia spoločnosť RIK informovala s odvolaním sa na policajné zdroje, že únosca podľa všetkého konal z osobných dôvodov. Z okna lietadla stojaceho na letisku v cyperskej Larnake totiž údajne vyhodil arabsky písaný list, ktorý mala polícia odovzdať jeho bývalej manželke. Tá v súčasnosti žije práve v Larnake. Únosca tiež údajne požiadal na Cypre o politický azyl.

Airbus egyptských vlajkových aerolínií EgyptAir uniesol počas vnútroštátneho letu z Alexandrie do Káhiry muž identifikovaný ako profesor veterinárneho lekárstva na alexandrijskej univerzite. Podľa RIK únosca stále zadržiava na palube približne 15 ľudí, o ktorých EgyptAir vyhlásil, že ide o členov posádky a štyroch "cudzincov". Zvyšných 56 cestujúcich po prílete prepustil.

Egyptské ministerstvo civilného letectva predtým uviedlo, že podľa pilota uneseného lietadla sa páchateľ vyhrážal odpálením samovražedného opasku s výbušninou. Predstaviteľ cyperského ministerstva zahraničných vecí, na ktorého sa odvoláva agentúra Reuters, túto informáciu zatiaľ nedokázal potvrdiť.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva