Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. marec 2016, 19:07

Bombový útok v Pakistane: najmenej 38 mŕtvych

Najmenej 38 mŕtvych a viac ako 100 zranených si vyžiadal dnes bombový útok v meste Láhaur. Stalo sa tak počas kresťanských veľkonočných sviatkov na rušnom priestranstve.

      Výbuch otriasol priestranstvom pred verejným parkom Gulšan-e-Ikbál, ktorý bol v tom čase rušnejší ako inokedy vzhľadom na kresťanské veľkonočné sviatky. Hovorca záchrannej služby Džám Sadžád Husajn pre Reuters uviedol, že väčšinu zranených tvoria ženy a deti.      

Miestom explózie bolo parkovisko pri vstupnej bráne do parku, vzdialené iba niekoľko metrov od detských hojdačiek. Podľa svedkov bolo po usadení prachu na celom priestranstve vidieť časti roztrhaných tiel.
      Podľa vyjadrenia polície zatiaľ nie je jasné, či nálož odpálil samovražedný útočník alebo ju páchatelia aktivovali diaľkovo.
      Láhaur je správnym centrom Pandžábu, najväčšej a najbohatšej provincie Pakistanu, ktorý v posledných rokoch zápasí s násilím zo strany moslimských fundamentalistov a zločineckých gangov.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 41 minútami

Slovensko pri udeľovaní víz v humanitárnom záujme posudzuje každý prípad osobitne. Ministerstvo zahraničia tak reaguje na rozhodnutie niekoľkých európskych krajín o neudelení víz ruským občanom, ktorí utekajú pred čiastočnou mobilizáciou. (tasr)

pred 3 hodinami

Švajčiari sa v referende vyslovili za zvýšenie veku odchodu žien do dôchodku na 65 rokov zo súčasných 64 rokov a zvýšenie DPH. Odporcovia reformy priznali porážku a výsledok hlasovania odsúdili ako „urážku žien“. (tasr)

pred 4 hodinami

Igor Matovič hovorí, že sa nedá ustáť rozpočtové provizórium, ktoré by nastalo po neprijatí rozpočtu. „Verím, že sa nájde aspoň pár zodpovedných poslancov, ktorí si povedia, že v takejto kritickej situácii nebudú politikárčiť. Neschváliť rozpočet je ťažké ublíženie ľuďom,“ povedal. (rtvs)

pred 5 hodinami

Kenský vytrvalec Eliud Kipchoge zlepšil vlastný svetový rekord v maratóne. Zabehol čas 2:01:09 h a dosiahol štvrté víťazstvo v Berlíne, čím vyrovnal rekord podujatia v nemeckej metropole. Predchádzajúce maximum 2:01:39 h držal od roku 2018. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.