CIRKEV: Nový predseda KBS je Stanislav Zvolenský

Konferencia biskupov Slovenska (KBS) schválila tiež mediálne projekty a na koniec januára vyhlásila zbierku na Katolícku univerzitu. Pápeža chce privítať 3. júla 2012.

Najbližšie tri roky bude predsedom KBS bratislavský arcibiskup-metropolita Stanislav Zvolenský. Na 64. plenárnom zasadnutí KBS ho volili spomedzi seba 18 biskupi, informuje o tom TK KBS.

Zvolenský strieda na poste predsedu KBS spišského biskupa Františka Tondru, ktorý viedol KBS deväť rokov. Podpredsedom KBS zostáva nitriansky biskup Viliam Judák, hovorcom Jozef Kováčik. Novými členmi Stálej rady sa stali biskupi Tomáš Galis a Stanislav Stolárik. Stálu radu KBS tvorí predseda, podpredseda, generálny sekretár a dvaja volení členovia.

Biskupi počas svojho rokovania, ktoré bolo v stredu a štvrtok na Donovaloch, riešili aj návštevu Svätého Otca na Slovensku. Tá by sa mala uskutočniť v júli 2012 pri príležitosti 1150. výročia príchodu svätých Cyrila a Metoda na územie Veľkej Moravy.

Súčasťou rokovania KBS bolo tiež schválenie mediálnych projektov v hodnote viac ako 150-tisíc eur. Peniaze na projekty pochádzajú zo zbierky na katolícke masmédiá. Témou bola aj podpora KBS Katolíckej univerzite (KU) v Ružomberku. Biskupi schválili jednorazovú finančnú zbierku na KU, ktorá bude 31. januára 2010.

rp
Foto: TK KBS/Peter Zimen

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo