Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. marec 2016

Poľsko plánuje výstavbu plynovodu do Dánska a ďalej do Nórska

Poľsko potrebuje viac zdrojov plynu, aspoň dva alebo tri. To je aj dôvod, prečo sa vláda rozhodla dať zelenú projektu nového Baltického plynovodu, ktorý spojí Poľsko cez Dánsko s Nórskom. Oznámil to dnes Janusz Kowalski, zástupca generálneho riaditeľa poľského plynárenského koncernu PGNiG na konferencii expertov z plynárenského priemyslu vo Varšave. Informovala o tom agentúra PAP.

"Výstavba plynovodu sa pravdepodobne uskutoční v rokoch 2020-21 a celý investičný projekt by mal byť hotový do konca roka 2022," vyhlásil Kowalski, podľa ktorého projekt bude "atraktívny", keď dovoz plynu do Poľska dosiahne približne 7 miliárd kubických metrov.
      

Baltický plynovod spojí po dne mora poľskú sieť potrubí s dánskou. Budúci prevádzkovatelia chcú do konca tohto roka pripraviť štúdiu o uskutočniteľnosti projektu, ktorým bude možné prepravovať plyn z Nórska.
      

Kowalski uviedol tiež, že PGNiG má záujem aj o ďalšie projekty v  Nórsku. "Nevylučujeme akvizície v Nórsku. Je to v súlade s naším plánom vybudovať koridor do Nórska," povedal Kowalski.
      

Poľsko má nový terminál na skvapalnený plyn (LNG) v meste Swinoujscie na severovýchode krajiny, ale to nestačí, skonštatoval na konferencii Piotr Naimski, zástupca poľskej vlády pre energetickú infraštruktúru.
 

Inzercia

Odporúčame

Na post ministra dopravy navrhuje #SIEŤ Romana Brecelyho

Na post ministra dopravy navrhuje #SIEŤ Romana Brecelyho

Brecelyho na post ministra dopravy navrhol predseda #Siete Radoslav Procházka. Ten túto nomináciu prijal a predsedníctvo strany ju následne schválilo. "Prijal som túto pozíciu, lebo je to odborná pozícia," uviedol Brecely, ktorý je expertom strany pre energetiku a v minulosti zastával viacero manažérskych pozícií.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.