Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
13. december 2022

Advent čas očakávania

Je to pekný čas a má svoje jedinečné čaro.
Advent čas očakávania

Advent, lat. Adventus znamená príchod. Je to čas očakávania a čas prípravy na malý príchod Ježiša. Veľký bude kedy zomrieme a  najväčší na konci časov. 

Vo svojom živote zažívame viacero adventov, v menšom meradle lebo stále na niečo čakáme - vyriešenie rôznych situácií, výsledky skúšok či písomek, lekárskeho vyšetrenia, pracovného pohovoru, na narodenie dieťaťa (potom na chvíľu kedy začne chodiť, hovoriť atď a potom kedy pôjde do škôlky, školy atď), na sobáš, na stretnutie s rodinou či priateľmi, na dovolenku, výlet a viacero iných veci.

Prežívame čas Adventu potom Vianoc ale po Vianociach na túto dobu zabúdame a začíname žiť svojim bežným, každodenným životom. To isté môže sa stať v prípade našich malých adventov. 

Myslím si že celý náš život je Advent lebo čakáme na príchod Ježiša v chvíle našej smrti. Lenže po ňom určite sa nevrátime do nášho bežného, každodenného života... A to odlišuje nás celoživotný Advent od našich malých adventov.

A čas pred Vianocami to akoby príprava na ten veľký Advent a pripomenutie o ňom. 

A najväčší Advent bude kedy Pan Ježiš druhý krát príde na zem. Marana tha! 

Inzercia

 

 

 

 

 

Narodila sa v roku 1983 v Gdyne. Na Slovensko, do Nitry, prišla vo februári 2012 na EVS (Európske Dobrovoľníctvo). Po skončení projektu našla prácu a zostala tu. Vyštudovala medzinárodné vzťahy a ekonómiu. Jej diplomová práca je o Dejinách poľsko-slovenských vzťahoch. Pokiaľ ide o záľuby, je ich veľa a určite sa objavia článkoch.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.