Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. marec 2016

Pri havárii lietadla v ruskom Rostove na Done zahynulo všetkých 62 ľudí na palube

Pravdepodobnou príčinou nehody mohla byť zlá viditeľnosť a silný bočný vietor.

Letecká spoločnosť FlyDubai, ktorej lietadlo sa dnes zrútilo v ruskom meste Rostov na Done, potvrdila, že nehodu neprežil nikto zo 62 ľudí na palube. Informovala o tom agentúra AP.

"Napriek tomu, že ešte stále čakáme na oficiálne potvrdenie, s nesmiernym zármutkom vám musíme oznámiť, že nehodu nikto neprežil," uvádza sa vo vyhlásení spoločnosti FlyDubai.

Z 55 cestujúcich, ktorí sa v čase nešťastia nachádzali na palube Boeingu 737-800 letiaceho z Dubaja do Rostova na Done bolo 33 žien, 18 mužov a štyri deti. Okrem cestujúcich zahynulo na palube lietadla aj sedem členov posádky.

Boeing 737-800 nízkonákladovej leteckej spoločnosti FlyDubai sa zrútil dnes o 03.50 h miestneho času (01.50 h SEČ) vo vzdialenosti približne 250 metrov od prahu pristávacej dráhy na letisku v Rostove na Done. Zatiaľ nie je známe, čo nehodu spôsobilo, avšak jej pravdepodobnou príčinou mohla byť zlá viditeľnosť a silný bočný vietor. Stroj podľa spravodajskej televízia BBC havaroval a začal horieť pri druhom pokuse o pristátie, keď pilot prerušil prvý pristávací manéver a s lietadlom dve hodiny krúžil nad letiskom. 

Mesto Rostov na Done leží neďaleko ukrajinských hraníc, približne 950 kilometrov južne od ruskej metropoly Moskva.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.