Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
04. december 2022, 15:33

Šipoš z OĽaNO pripustil zmeny v rozpočte, prioritne rokujú najmä s SaS a PS

Exčlen Za ľudí Tomáš Valášek dnes v Progresívnom Slovensku vraj speje k tomu, že aj tak zahlasuje proti rozpočtu. Pri návrhu na vyslovenie nedôvery vláde ešte progresívci rozhodnutí nie sú.

O podpore rozpočtu na rok 2023 sa rokuje prioritne s demokratickými poslancami, napríklad z Progresívneho Slovenska, odídencami z OĽaNO a poslancami SaS. Predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš to uviedol v nedeľnej relácii TV Markíza Na telo.

Pripustil diskusiu o úpravách v rozpočte s cieľom získať hlasy. „Ak to bude rozumný, príčetný návrh, pomôže to ľuďom, nevidím problém, aby sme sa o tom rozprávali,“ skonštatoval.

Nezaradený poslanec Tomáš Valášek pôsobiaci v mimoparlamentnom Progresívnom Slovensku podľa svojho straníckeho šéfa Michala Šimečku speje k tomu, že zahlasuje proti rozpočtu. Spolu s Erikom Tomášom z Hlasu majú okrem chýbajúcich výdavkových limitov výhrady aj k rozsahu všeobecnej pokladničnej správy.

Tomáš doplnil aj politické výhrady. Vie si predstaviť diskusiu o rozpočte po dohode na predčasných voľbách.  

Podľa Šipoša sa s Európskou komisiou rokuje, aby výdavkové limity neboli potrebné. Upustenie od nich zdôvodňuje snahou pomáhať v ťažkých časoch ľuďom. Šimečka zatiaľ nevedel definitívne povedať, ako bude Valášek hlasovať pri návrhu na vyslovenie nedôvery vláde.

V prípade návrhu Európskej komisie na blokovanie peňazí z Európskej únie pre Maďarsko by podľa Šimečku, ktorý je podpredsedom Európskeho parlamentu, mala vláda hlasovať za, Tomáš by preferoval záporné stanovisko. Šipoš chce rozhodnutie nechať na ministra zahraničných vecí a ministra financií.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Vo veku 64 rokov zomrela americká herečka Lisa Loringová, ktorá sa preslávila detskou úlohou Wednesday Addamsovej v televíznom seriáli Rodina Addamsovcov (1964 – 1966). Loringová zomrela v sobotu večer v kalifornskom Burbanku na komplikácie spojené s mŕtvicou, ktorú spôsobil vysoký krvný tlak. (tasr)

pred 2 hodinami

Bývalý štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Martin Klus by sa mal stať kandidátom Slovenska na člena Európskeho dvora audítorov. Vyplýva to z návrhu nominácie, ktorý na utorkové rokovanie vlády predkladá ministerstvo financií. Klus podľa rezortu spĺňa požiadavku nezávislej a osobitne kvalifikovanej osobnosti na tento post. (tasr)

pred 4 hodinami

Šéf SaS Richard Sulík vníma septembrový termín volieb ako kompromisné riešenie. Povedal, že SaS nemala podmienku vo veci termínu. „My vieme žiť s júnovým aj so septembrovým termínom,“ uviedol Sulík.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.