Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
04. december 2022, 14:04

Prieskum Focusu

Z trojice Žilinka, Lipšic, Hamran ľudia najviac dôverujú prokurátorovi Žilinkovi

Z trojice Žilinka, Lipšic, Hamran ľudia najviac dôverujú prokurátorovi Žilinkovi

Daniel Lipšic, Štefan Hamran a Maroš Žilinka. Foto: TASR/Jakub Kotian a Dano Veselský

Napriek tomu aj generálnemu prokurátorovi viac ľudí nedôveruje, ako dôveruje. Dnes sa zároveň pred jeho domom zišlo niekoľko protestujúcich, ktorí prišli vyjadriť nesúhlas s jeho pôsobením.

Z prieskumu agentúry Focus pre reláciu Na telo televízie Markíza vyplýva, že najväčšiu dôveru spomedzi trojice generálny prokurátor Maroš Žilinka, špeciálny prokurátor Daniel Lipšic a policajný prezident Štefan Hamran má práve Maroš Žilinka.

Dôveruje mu 45 percent opýtaných. Nedôveruje mu 47 percent. Druhý skončil šéf Policajného zboru Hamran s dôverou 30 percent a posledný sa umiestnil Daniel Lipšic, ktorý je dôveryhodný pre 29 percent opýtaných. Špeciálnemu prokurátorovi však nedôveruje až 67 percent respondentov, zatiaľ čo Hamranovi o 10 percent a Žilinkovi až o 20 percent menej.

Napriek tomu však aj generálnemu prokurátorovi viac ľudí nedôveruje, ako dôveruje.

V prípade politických strán má Maroš Žilinka najväčiu podporu od voličov Smeru (62 %), SaS (54 %), KDH (51 %) a Sme rodina (50 %). Pri voličoch Hlasu a Republiky je Žilinka na pomedzí dôveryhodnosti (48 % mu dôveruje, 49/50 percent nedôveruje). Medzi voličmi OĽaNO je to tiež pol na pol (45 : 46).

Najnedôveryhodnejší je pre stúpencov Progresívneho Slovenska (60 %). Tí stoja, naopak, najviac za Danielom Lipšicom (69 %). 

Inzercia

Špeciálny prokurátor má silnú podporu aj medzi voličmi OĽaNO (60 %) a KDH (53 %). Nedôverujú mu najmä sympatizanti Smeru, Republiky (zhodne po 91 %), Hlasu (83 %) a Sme rodina (57 %).

Policajnému prezidentovi Hamranovi dôverujú najviac stúpenci OĽaNO (67 %), PS (61 %) a KDH (53 %). Nedôveryhodný je pre voličov opozičných strán Republika (87 %), Smer (77 %) a Hlas (70 %).

 

 

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Francúzsko dnes zažíva druhý veľký štrajk a protesty proti reforme dôchodkového systému, ktorá okrem iného počíta so zvýšením veku odchodu do dôchodku zo 62 na 64 rokov. Agentúra AFP s odvolaním sa na nemenovaný policajný zdroj uviedla, že podľa predpokladov polície do ulíc francúzskych miest vyjde zrejme okolo milióna ľudí. (tasr)

pred hodinou

Medzinárodný menový fond zlepšil odhad vývoja svetovej ekonomiky na tento rok a počíta s rastom o takmer 3 percentá. Pod zlepšené vyhliadky vývoja globálneho hospodárstva sa podpísalo najmä otváranie sa čínskej ekonomiky po dlhom období protipandemických opatrení, ktoré by malo čiastočne kompenzovať tlak spôsobený zvyšovaním úrokových sadzieb. (tasr)

pred 3 hodinami

V Ružomberku na Korytnickej ulici horí fabrika, ktorá sa venuje výrobe kontajnerov. Informuje o tom mesto s tým, že na mieste v tejto chvíli zasahujú všetky požiarne zložky z mesta a okresu. „Motorová doprava je odkláňaná cez mestskú časť Biely Potok," dodalo mesto. (tasr)

❗️MIMORIADNY OZNAM❗️ 🔥V Ružomberku na Korytnickej horí fabrika, ktorá sa venuje výrobe kontajnerov. Podľa predbežných...

Uverejnil používateľ Mesto Ružomberok Pondelok 30. januára 2023
pred 4 hodinami

Na 83 sa zvýšil počet ľudí, ktorí prišli o život pri pondelkovom bombovom útoku samovražedného atentátnika v mešite pri policajnom veliteľstve v meste Pešávar na severozápade Pakistanu. Oznámil to hovorca tamojšej Nemocnice lady Readingovej, ktorý pre agentúru AFP potvrdil, že počas noci boli privezené ďalšie telá obetí. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.