Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. december 2022, 11:36

Ukrajinský konzulát v Brne evakuovali, prišla tam podozrivá zásielka

Na konzulát dnes ráno doručili podozrivú zásielku, ktorá typovo zodpovedala zásielkam zachyteným v Španielsku, ktoré obsahovali výbušniny.

Polícia a hasiči preto evakuovali budovu konzulátu a jej okolie.  "Na ukrajinský konzulát v Brne dnes ráno prišla podozrivá zásielka typovo zodpovedajúca tým, ktoré boli zachytené v Španielsku. Zásielku pomocou RTG kontrolujeme," napísala polícia. Okrem konzulátu evakuovali aj materskú školu v jeho blízkosti.

"Prosíme všetkých pracovníkov konzulátov sídliacich v Českej republike a obchodných spoločností vyrábajúcich zbrojný materiál, aby boli maximálne obozretní pri kontrole doručenej pošty a pri akýchkoľvek pochybách volali linku 158," upozornila česká polícia. Verejnosť zároveň požiadala o šírenie tohto varovania.

V uplynulých dňoch zachytili na viacerých miestach v Španielsku zásielky, ktoré obsahovali výbušninu. Vo štvrtok tzv. listovú bombu doručili na americké veľvyslanectvo v Madride, v stredu takáto zásielka explodovala na ukrajinskom veľvyslanectve.

Okrem ukrajinskej ambasády dopravili listové bomby aj na španielske ministerstvo obrany, leteckú základňu Torrejón de Ardoz a do zbrojárskej firmy v Zaragoze vyrábajúcej granátomety expedované na Ukrajinu.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 46 minútami

Francúzsko dnes zažíva druhý veľký štrajk a protesty proti reforme dôchodkového systému, ktorá okrem iného počíta so zvýšením veku odchodu do dôchodku zo 62 na 64 rokov. Agentúra AFP s odvolaním sa na nemenovaný policajný zdroj uviedla, že podľa predpokladov polície do ulíc francúzskych miest vyjde zrejme okolo milióna ľudí. (tasr)

pred hodinou

Medzinárodný menový fond zlepšil odhad vývoja svetovej ekonomiky na tento rok a počíta s rastom o takmer 3 percentá. Pod zlepšené vyhliadky vývoja globálneho hospodárstva sa podpísalo najmä otváranie sa čínskej ekonomiky po dlhom období protipandemických opatrení, ktoré by malo čiastočne kompenzovať tlak spôsobený zvyšovaním úrokových sadzieb. (tasr)

pred 2 hodinami

V Ružomberku na Korytnickej ulici horí fabrika, ktorá sa venuje výrobe kontajnerov. Informuje o tom mesto s tým, že na mieste v tejto chvíli zasahujú všetky požiarne zložky z mesta a okresu. „Motorová doprava je odkláňaná cez mestskú časť Biely Potok," dodalo mesto. (tasr)

❗️MIMORIADNY OZNAM❗️ 🔥V Ružomberku na Korytnickej horí fabrika, ktorá sa venuje výrobe kontajnerov. Podľa predbežných...

Uverejnil používateľ Mesto Ružomberok Pondelok 30. januára 2023
pred 3 hodinami

Na 83 sa zvýšil počet ľudí, ktorí prišli o život pri pondelkovom bombovom útoku samovražedného atentátnika v mešite pri policajnom veliteľstve v meste Pešávar na severozápade Pakistanu. Oznámil to hovorca tamojšej Nemocnice lady Readingovej, ktorý pre agentúru AFP potvrdil, že počas noci boli privezené ďalšie telá obetí. (tasr)

pred 4 hodinami

Americký prezident Joe Biden informoval Kongres, že 11. mája sa skončí stav núdze, ktorý bol vyhlásený v súvislosti s pandémiou covidu pred približne troma rokmi. Bude to znamenať, že viac nebudú k dispozícii finančné prostriedky určené na dotáciu liekov proti covidu, zdravotné poistenie a iné typy vládnej pomoci súvisiacej s pandémiou. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.