Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. marec 2016

Fico odmietol kritiku Pittellu týkajúcu sa spojenectva Smeru-SD s SNS

"Nemá šajnu o tom, ako sa zostavuje vláda. Keby SNS bola na druhej strane, asi by to bolo v poriadku. Jednoducho to netuší," reagoval premiér.

Gianni Pittella netuší, ako sa zostavuje vláda, a preto by sa nemal vyjadrovať k tej, čo teraz vzniká na Slovensku. Uviedol to premiér Robert Fico po príchode na summit EÚ do Bruselu v prvej reakcii na dnešnú výzvu šéfa politickej skupiny socialistov a demokratov v Európskom parlamente (S&D).

Predseda S&D varoval Fica, ako zostavovateľa novej slovenskej vlády, pred spojenectvom so Slovenskou národnou stranou (SNS). V správe pre médiá napísal, že "Robert Fico sa pokúša vytvoriť koaličnú vládu, kde je medzi inými aj nacionalistická strana SNS, čo vzbudzuje obavy. Mal by upustiť od tejto politickej cesty, pretože riskuje rozpor s progresívnymi hodnotami a princípmi."

Fico na otázku TASR, ako vníma túto výzvu, odpovedal, že taliansky socialistický europoslanec nikdy nezostavoval vládu, a teda netuší, o čom hovorí.

"Nemá šajnu o tom, ako sa zostavuje vláda. Keby SNS bola na druhej strane, asi by to bolo v poriadku. Jednoducho to netuší," reagoval premiér. Dodal, že každý politik by sa mal vyjadrovať vtedy, keď niečo o veci vie.

"Môj starý otec vždy hovoril: správne vyberaj slová, keď hovoríš o veciach, ktorým nerozumieš," povedal Fico na adresu šéfa druhej najsilnejšej politickej frakcie v europarlamente.

Pittella v dnešnej správe zároveň zdôraznil, že skupina S&D vyzve predsedníctvo Strany európskych socialistov (PES), aby sa v súvislosti s povolebnou situáciou na Slovensku zaoberala pozíciou strany Smer-SD.

Inzercia

Odporúčame