Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. november 2022, 16:44

Kauza Mýtnik

František Imrecze verí, že jeho spoluprácu s vyšetrovateľmi zohľadnia

Ako zdôraznil, nemá žiadnu dohodu s OČTK, na ktorú by sa mohol spoľahnúť, ale „verí, že spolupráca bude vo finálnom účte pri výške jeho trestu zohľadnená“.

Kľúčový svedok, bývalý prezident finančnej správy František Imrecze, ktorý vypovedal na banskobystrickom pracovisku Špecializovaného trestného súdu v kauze Mýtnik, spoluprácu s orgánmi činnými v trestnom konaní (OČTK) označil za svoje „principiálne hodnotové rozhodnutie“.

Obžalovaných usvedčuje z ekonomickej a korupčnej trestnej činnosti a vypovedá aj v ďalších kauzách, niektoré z nich sú ešte v prípravnom konaní. Po incidente, keď pod autom našiel pripevnený podozrivý predmet, požiadal o policajnú ochranu.

„Pripadalo mi správnejšie spolupracovať s OČTK ako realitu popierať,“ reagoval Imrecze, ktorý takisto čelí obvineniam. Ako zdôraznil, nemá žiadnu dohodu s OČTK, na ktorú by sa mohol spoľahnúť, ale „verí, že spolupráca bude vo finálnom účte pri výške jeho trestu zohľadnená“.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 23 minútami

Slovenskí tenisti ani na štvrtý pokus nepostúpili na finálový turnaj Davisovho pohára. V kvalifikačnom dueli prehrávajú na harde v Groningene s Holandskom 0:3. Slováci budú v septembri bojovať o to, aby si v roku 2024 mohli opäť zahrať o účasť medzi elitnou 16-kou. (tasr)

pred 34 minútami

Robert Kaliňák zo Smeru uviedol, že prípad Lenky Wittenbergerovej, ktorá ako šéfka Finančnej správy prijala úplatok 50-tisíc eur a súd sa s ňou dohodol na vine a treste, nie je trestným činom. Konanie Wittenbergerovej označil Kaliňák za „eticky neprijateľné“. Súd nariadil exšéfke daniarov podmienečný dvojročný trest s päťročnou skúšobnou dobou a peňažný trest 50-tisíc eur. (markíza)

pred hodinou

Exminister vnútra Robert Kaliňák nevylúčil, že bude kandidovať v predčasných voľbách. „Nezákonnými obvineniami ma vtiahli do politického boja, takže to v tejto chvíli neviem vylúčiť," uviedol. Odmieta však, že by mal byť dvojka na kadidátke Smeru. (tv markíza)

pred hodinou

Juraj Šeliga považuje za neštandardné vyjadrenia policajného prezidenta Štefana Hamrana, ktorý nevylúčil kandiatúru vo voľbách. Poslanec Za ľudí hovorí, že ak chce ísť Hamran do politiky, tak by nemal byť na čele polície. (tv markíza)

pred 4 hodinami

Poslanec SaS Juraj Krúpa vníma zákaz nedeľného predaja ako ideologický boj. Návrh kritizuje aj poslankyňa Hlasu Denisa Saková, podľa ktorej by sa ním parlament nemal zaoberať. Poslanci Hlasu však budú mať pri hlasovaní voľnú ruku. (ta3)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.