Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. november 2022, 16:09

Fico opäť vulgárne útočil na prezidentku. Premiér sa jej zastal

Fico opäť vulgárne útočil na prezidentku. Premiér sa jej zastal

Foto - TASR

Šéfovi Smeru sa nepáčilo, že hlava štátu komentovala jeho spochybňovanie vyšetrovania káuz a rozhodnutia súdov. 

Predseda Smeru Robert Fico opäť na tlačovke útočil na prezidentku Zuzanu Čaputovú. V správe o stave republiky podľa neho ukázala, že stojí na strane koalície. 

Ficovi sa nepáčilo, že hlava štátu komentovala jeho spochybňovanie vyšetrovania káuz a rozhodnutia súdov. V tejto súvislosti poukázal na zrušenie obvinení v kauze Súmrak zo strany generálnej prokuratúry, čo podľa neho dokazuje, že Smer má pravdu.

Fico viackrát na tlačovke prezidentku vulgárne urážal. Označil ju za „chuderu" a tvrdil, že k nej nemá rešpekt. Jej správu o stave republiky podľa neho písala americká ambasáda. Nechce dopustiť, aby mohla byť opätovne zvolená.

Voči jeho slovám sa na facebooku ohradil premiér Eduard Heger. „S pani prezidentkou nie vždy vecne súhlasím a mám iný pohľad na niektoré situácie, ktoré musí vláda riešiť. Absolútne si však vyprosujem, ako občan Slovenskej republiky, aby sa niekto voči hlave štátu, žene a matke, vyjadroval tak vulgárnym spôsobom ako Robert Fico. Som znechutený," napísal. „Ficove slová sú jedom pre našu verejnosť, stierajú hranice slušnosti a šíria len zlobu a nenávisť. Práve ľudia ako Fico sú lídrami polarizácie, ktorá rozdeľuje našu krajinu."

 

 

 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Ruské jednotky postupujú v blízkosti mesta Vuhledar v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny, uviedol Moskvou dosadený tamojší predstaviteľ Denis Pušilin. Ukrajinské ozbrojené sily podľa neho „stihli získať oporu“ vo Vuhledare a „vzhľadom na veľký počet priemyselných zariadení a výškových budov, samozrejme, predpokladáme, že nepriateľ bude klásť odpor“, dodal. Vuhledar sa nachádza zhruba 150 kilometrov južne od Bachmutu, kde niekoľko mesiacov trvajúce boje viedli k ťažkým stratám na oboch stranách. (tasr)

pred 2 hodinami

Polícia objavila v jednej z nepoužívaných vínnych pivníc v Dolnom Rakúsku rodinu so šiestimi deťmi britskej národnosti, ktorá sa v nej nezákonne ukrývala niekoľko mesiacov. Otec detí je členom extrémistického pravicového hnutia Reichsburger (Ríšski občania) a známy popierač holokaustu. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.