Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. november 2022, 07:29

Pri izraelskej paľbe na Západnom brehu Jordánu zahynul Palestínčan

Podľa armády hádzal kamene a improvizované výbušné zariadenia.

Jeden Palestínčan prišiel o život a 11 ďalších utrpelo zranenia pri izraelskej paľbe na okupovanom západnom brehu Jordánu, uviedlo v utorok palestínske ministerstvo zdravotníctva. TASR správu prevzala z agentúry AP.

Oficiálna palestínska tlačová agentúra Wafa uviedla, že potýčky vypukli medzi izraelskými silami a obyvateľmi severného mesta Hebron ešte v pondelok vo večerných hodinách.

Izraelská armáda informovala, že vojaci zastrelili jedného Palestínčana, ktorý na jej jednotky operujúce v Hebrone hádzal kamene a improvizované výbušné zariadenia. Palestínčania podľa vyjadrení armády na izraelských vojakov aj strieľali, pričom v dôsledku mechanických problémov tam uviazli dve armádne vozidlá

Palestínske ministerstvo zdravotníctva ďalej uviedlo, že deväť Palestínčanov utrpelo zranenia v dôsledku streľby, kým ďalší dvaja mali ťažkosti s dýchaním v dôsledku slzotvorného plynu.

Napätie medzi Izraelčanmi a Palestínčanmi narastá už mesiace počas nočných izraelských razií na okupovanom Západnom brehu, ktoré vyvolala séria smrtiacich útokov proti Izraelčanom. Na jar pri nich zahynulo 19 ľudí, pripomína AP.

Tento rok si boje medzi Izraelom a Palestínčanmi v Predjordánsku a východnom Jeruzaleme vyžiadali životy najmenej 138 Palestínčanov. Ide tak o najsmrtiacejší rok od roku 2006.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 10 hodinami

Na úseku medzi Martinom a Ružomberkom sa vodiči zdržia viac ako štyri hodiny. Najhoršia situácia je podľa policajtov na úseku Kraľovany – Šútovo. Medzi Martinom a Ružomberkom sa skrížilo a zapadlo až 15 kamiónov. (tasr)

pred 10 hodinami
pred 11 hodinami

Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo strelil svoj premiérový gól v drese Al-Nassr v zápase 15. kola najvyššej súťaže v Saudskej Arábii. Tridsaťsedemročný Ronaldo sa po odchode z Manchestru United dohodol s klubom z Rijádu na dvaapolročnej zmluve, v tíme plní funkciu kapitána. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.