Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. november 2022, 07:24

Kanada si predvolá ruského veľvyslanca pre tvíty o LGBT komunite

„Toto je útok na kanadské hodnoty prijímania a tolerancie,“ uviedla kanadská diplomacia.

Kanadská ministerka zahraničných vecí Mélanie Jolyová v pondelok nariadila predstaviteľom svojho úradu predvolať ruského veľvyslanca v Ottave Olega Stepanova v súvislosti s „nenávistnými“ príspevkami na sociálnej sieti Twitter proti komunite LGBT. Jeden z tvítov bol namierený proti kanadskej ministerke športu Pascale St-Ongeovej, ktorá sa otvorene hlási k lesbickej orientácii, informuje agentúra AFP.

Ruská ambasáda zverejnila odkazy na Twitteri v uplynulých dňoch po tom, čo ruskí poslanci v poslednom čítaní jednohlasne schválili návrh zákona o zákaze akejkoľvek propagandy LGBTI v Rusku.

„Neprekvapujúco, Rusi si opäť vybrali nenávistnú propagandu,“ uviedla vo vyhlásení zástupkyňa šéfa komunikácie kanadskej ministerky zahraničných vecí Emily Williamsová.

„Toto je útok na kanadské hodnoty prijímania a tolerancie,“ dodala s tým, že Jolyová nariadila predvolanie ruského veľvyslanca.

Ruské tvíty obsahovali aj fotografickú ilustráciu dúhovej vlajky s červenou čiarou v červenom kruhu, čo indikovalo jej zakázanie, spolu s poznámkou „Je to všetko o rodine. Rodina je muž, žena a deti“.

Ruská ambasáda zároveň adresovala ministerke St-Ongeovej, ktorá vystúpila proti „ruskej homofóbnej propagande“, poznámku, aby „preskúmala a vysvetlila, ako prišla na tento svet“, cituje AFP.

„Absolútne nemôžeme tolerovať túto rétoriku a ešte menej následné komentáre na odpoveď ministerky St-Ongeovej,“ upozornila Williamsová.

Rusko sa snažilo prezentovať LGBT vzťahy ako produkt nebezpečného západného vplyvu a pritvrdilo v rétorike, keď Moskva presadzuje svoju vojenskú kampaň na Ukrajine, píše AFP.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 6 hodinami

V synagóge vo východnom Jeruzaleme došlo v piatok počas šabatových modlitieb k streľbe, ktorá si vyžiadala najmenej päť obetí na životoch. Podľa polície išlo o teroristický útok a páchateľa na mieste zneškodnili. (tasr)

pred 7 hodinami
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.