Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. november 2022, 15:29

Vojnové zločiny na Ukrajine budú témou ministerskej schôdzky G7

Ukrajinské úrady evidujú viac ako 45-tisíc vojnových zločinov.

Ministri spravodlivosti skupiny G7 chcú na nadchádzajúcej schôdzke v nemeckej metropole Berlín podporiť snahu o vyšetrovanie a potrestanie vojnových zločinov na Ukrajine. TASR informuje na základe správy agentúry DPA.

„Budeme hovoriť predovšetkým o otrasných vojnových zločinoch, ku ktorým dochádza na území Ukrajiny a ktoré chceme stíhať a trestať,“ povedal nemecký spolkový minister spravodlivosti Marco Buschmann v sobotu zverejnenom videu na sociálnej sieti Twitter.

Schôdzka šéfov rezortu spravodlivosti skupiny G7 sa v nemeckej metropole uskutoční v pondelok a v utorok. „Medzinárodné trestné právo je založené na silnom prísľube, že vojnové zločiny nemôžu zostať nepotrestané - bez ohľadu na to, kde boli spáchané a bez ohľadu na to, kto ich spáchal. Dodržať tento sľub je našou povinnosťou,“ vyhlásil Buschmann a v tejto súvislosti zdôraznil dôležitosť ministerskej schôdzky G7.

Rusko od 24. februára vedie útočnú vojnu na Ukrajine. Ukrajina podľa oficiálnych vyhlásení na oslobodených územiach nachádza stále viac dôkazov o ohavných činoch, ktorých sa mali dopustiť ruskí okupanti, píše DPA.

Ukrajinské úrady podľa oficiálnych údajov registrujú doposiaľ viac než 45 000 vojnových zločinov. Naopak, takisto aj Rusko Ukrajine vyčíta vojnové zločiny.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 29 minútami

V dolinách a kotlinách môže teplota v pondelok ojedinele klesnúť pod mínus 20 stupňov Celzia. Súvisí to s presunom tlakovej výše do našej oblasti. SHMÚ upozorňuje, že najvýraznejší pokles teploty nastane v Banskobystrickom kraji, na Gemeri, dolnom Spiši a pod Tatrami. (tasr)

pred hodinou

Ministerstvo vnútra eviduje 108 vyhlásených mimoriadnych situácií z dôvodu snehovej kalamity. Vyzýva tiež vodičov na zvýšenú opatrnosť na cestách. Horskí záchranári varujú pred lavínami. „Mimoriadna situácia pre celý okres vyhlásená prednostom okresného úradu platí naďalej v Čadci, v ostatných prípadoch platia mimoriadne situácie na úrovni obcí a miest, ktoré vyhlásili starostovia alebo primátori," priblížila hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová. (tasr)

pred 3 hodinami

Futbalisti SSC Neapol sa opäť priblížili k zisku titulu v talianskej Serii A. V zápase 21. kola zvíťazili aj so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom v zostave na pôde Spezie Calcio 3:0. Neapol dosiahol piaty ligový triumf v sérii, po ktorom má na čele tabuľky 16-bodový náskok pred Interom Miláno. (tasr)

pred 3 hodinami

Slovenskí tenisti ani na štvrtý pokus nepostúpili na finálový turnaj Davisovho pohára. V kvalifikačnom dueli prehrávajú na harde v Groningene s Holandskom 0:3. Slováci budú v septembri bojovať o to, aby si v roku 2024 mohli opäť zahrať o účasť medzi elitnou 16-kou. (tasr)

pred 3 hodinami

Robert Kaliňák zo Smeru uviedol, že prípad Lenky Wittenbergerovej, ktorá ako šéfka Finančnej správy prijala úplatok 50-tisíc eur a súd sa s ňou dohodol na vine a treste, nie je trestným činom. Konanie Wittenbergerovej označil Kaliňák za „eticky neprijateľné“. Súd nariadil exšéfke daniarov podmienečný dvojročný trest s päťročnou skúšobnou dobou a peňažný trest 50-tisíc eur. (markíza)

pred 4 hodinami

Juraj Šeliga považuje za neštandardné vyjadrenia policajného prezidenta Štefana Hamrana, ktorý nevylúčil kandiatúru vo voľbách. Poslanec Za ľudí hovorí, že ak chce ísť Hamran do politiky, tak by nemal byť na čele polície. (tv markíza)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.