Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. november 2022, 18:40

Britský minister obrany

Ruské útoky na ukrajinskú infraštruktúru sú znakom Putinovho zúfalstva

Ruské útoky na ukrajinskú infraštruktúru sú znakom Putinovho zúfalstva

Foto TASR/AP

Ben Wallace uviedol, že Ukrajinci „musia pritlačiť, aby dokázali Rusov zatlačiť späť“.

Ruské útoky na kritickú infraštruktúru Ukrajiny sú znakom „zúfalstva“ ruského prezidenta Vladimira Putina. Vyhlásil to v piatok britský minister obrany Ben Wallace. TASR o tom informuje podľa správy televízie Sky News.

Wallace v príhovore počas návštevy lodenice v Glasgowe uviedol, že Ukrajinci „musia pritlačiť, aby dokázali Rusov zatlačiť späť“.

„Na civilnom fronte musia chrániť národnú infraštruktúru, na ktorú sa Putin schválne zameriava v nádeji, že zničí ich ekonomiku. Znamená to, že cez zimu budú mať ťažkosti,“ povedal šéf britského rezortu obrany.

Zároveň poukázal na to, že zámerné útočenie na civilnú infraštruktúru, je podľa medzinárodného práva nezákonné. „Nedovolíme, aby takýto typ zastrašovania a brutality uspel,“ uviedol Wallace.

„Časť tohto ukazuje, že (Putin) sa cíti zúfalo, že jeho armáda nie je úspešná,“ uviedol Wallace. Zároveň poukázal na nedávne stiahnutie ruských vojsk z ukrajinského mesta Cherson a "zaujímavé" prepustenie celého radu ruských vojenských veliteľov.

„Myslím si, že aby to zamaskoval, tak sa Putin snaží vyhodiť do vzduchu celú infraštruktúru určenú pre (ukrajinský) ľud,“ vyhlásil na záver.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 7 minútami

Ani pár hodín pred hlasovaním nie je isté, či prejde septembrový termín predčasných volieb. Na 30. septembri sa dohodla bývalá koalícia. V parlamente však bude chýbať poslanec SaS Marek Hattas, ktorý je na pracovnej ceste. Ďalší dvaja až traja poslanci ešte včera neboli rozhodnutí. (denník n)

pred 24 minútami

Vyšetrovanie v kauze únosu Vietnamca pokračuje. Prípad je v štádiu prípravného konania, ktoré doteraz nebolo skončené. Informoval o tom prokurátor Juraj Chylo. Politikov a médiá vyzval, aby bez znalosti spisov špekulatívnym spôsobom nemanipulovali verejnú mienku v trestných veciach, ktoré nie sú právoplatne skončené a neprípustným spôsobom tak nezasahovali do činnosti orgánov činných v trestnom konaní. (tasr)

pred hodinou

Francúzsko dnes zažíva druhý veľký štrajk a protesty proti reforme dôchodkového systému, ktorá okrem iného počíta so zvýšením veku odchodu do dôchodku zo 62 na 64 rokov. Agentúra AFP s odvolaním sa na nemenovaný policajný zdroj uviedla, že podľa predpokladov polície do ulíc francúzskych miest vyjde zrejme okolo milióna ľudí. (tasr)

pred 2 hodinami

Medzinárodný menový fond zlepšil odhad vývoja svetovej ekonomiky na tento rok a počíta s rastom o takmer 3 percentá. Pod zlepšené vyhliadky vývoja globálneho hospodárstva sa podpísalo najmä otváranie sa čínskej ekonomiky po dlhom období protipandemických opatrení, ktoré by malo čiastočne kompenzovať tlak spôsobený zvyšovaním úrokových sadzieb. (tasr)

pred 3 hodinami

V Ružomberku na Korytnickej ulici horí fabrika, ktorá sa venuje výrobe kontajnerov. Informuje o tom mesto s tým, že na mieste v tejto chvíli zasahujú všetky požiarne zložky z mesta a okresu. „Motorová doprava je odkláňaná cez mestskú časť Biely Potok," dodalo mesto. (tasr)

❗️MIMORIADNY OZNAM❗️ 🔥V Ružomberku na Korytnickej horí fabrika, ktorá sa venuje výrobe kontajnerov. Podľa predbežných...

Uverejnil používateľ Mesto Ružomberok Pondelok 30. januára 2023
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.