Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. november 2022, 17:26

Pri potýčke medzi migrantmi v srbsko-maďarskom pohraničí postrelili muža

Obyvatelia severosrbskej obce Horgoš privolali políciu s tým, že utečenci na seba strieľajú.

Jeden muž bol postrelený pri potýčke medzi migrantmi v severosrbskej obci Horgoš na hraniciach s Maďarskom, privolaná polícia zadržala množstvo ďalších mužov. V piatok o tom informovala srbská polícia, na ktorú sa odvolala tlačová agentúra AP.

Obyvatelia Horgoša privolali políciu s tým, že migranti v obci na seba strieľajú. Policajti po príchode na miesto činu vo štvrtok večer našli 20-ročného muža dvakrát postreleného do hrude a skupinu šiestich mužov.

V srbskom pohraničí táboria tisícky migrantov a mnohokrát sa pokúšajú dostať cez žiletkový plot do Maďarska, väčšinou s pomocou prevádzačov. Maďarskí policajti migrantov často zatláčajú späť a tí potom trávia v oblasti celé mesiace, a naďalej sa pokúšajú dostať do západnej Európy.

Srbská polícia oznámila, že pomocou dronov sa pokúsi zadržať všetkých ľudí zapojených do štvrtkovej streľby a do pokusov prepašovať migrantov cez hranicu.

Šéf srbskej pohraničnej polície Mile Jandrič neskôr uviedol, že v oblasti objavila približne 600 ilegálnych migrantov.

„Boli identifikovaní jednotlivci, ktorí sa zapojili do včerajšej streľby, a našli sme aj strelné zbrane,“ uviedol Jandrič.

Srbské médiá informovali, že videá zo sledovacích kamier v Horgoši ukázali, že cez obec vo štvrtok večer prechádzali veľké skupiny mužov s automatickými zbraňami a smerovali k hranici s Maďarskom.

Migranti prichádzajú do Srbska zo Severného Macedónska a Bulharska, potom sa pokúšajú prekročiť hranice do členských štátov Európskej únie - Maďarska a Chorvátska. Väčšina pochádza z Afganistanu a Sýrie, ostatní sú z Blízkeho východu, Afriky alebo Ázie. Nedávno Srbsko, Maďarsko a Rakúsko oznámili spoločnú akciu na zastavenie prúdu migrantov cez tento región.  

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Traja ľudia zahynuli a piati ďalší utrpeli zranenia pri ruskom ostreľovaní prístavného mesta Cherson na juhu Ukrajiny. Oznámili to miestne úrady, podľa ktorých ruské sily mierili ostreľovanie na nemocnicu, školu, autobusovú stanicu, poštu, banku a obytné domy. (tasr)

pred 2 hodinami

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v nedeľu v telefonáte osobne zablahoželal Petrovi Pavlovi k víťazstvu v českých prezidentských voľbách. Novozvoleného prezidenta pozval na návštevu Ukrajiny. Zelenskyj sa takisto Pavlovi i obyvateľom Českej republiky poďakoval za neochvejnú podporu Ukrajiny. (tasr)

pred 4 hodinami

Pápež František v nedeľu odsúdil najnovšiu vlnu násilností na Blízkom východe. Obe strany izraelsko-palestínskeho konfliktu vyzval, aby hľadali mierové riešenie. „Špirála smrti, ktorá sa každým dňom zväčšuje, len uzatvára tých pár zábleskov dôvery, ktoré medzi týmito dvoma národmi existujú,“ povedal pápež po tradičnej modlitbe Anjel Pána na Námestí svätého Petra. (tasr)

pred 5 hodinami

Podpredseda parlamentu a člen poslaneckého klubu OĽaNO Gábor Grendel nechcel komentovať, či by sa jeho hnutie Nova pridalo do Modrej koalície Mikuláša Dzurindu. „V súvislosti s voľbami hnutie Nova neurobilo ešte rozhodntie,“ reagoval v relácii Na telo s tým, že nevylúčil svoju účasť na kandidátke s expremiérom Dzurindom.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.