Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. november 2022, 08:57

Popredná publicistka podala na Trumpa ďalšiu žalobu za sexuálne napadnutie

Popredná publicistka podala na Trumpa ďalšiu žalobu za sexuálne napadnutie

Publicistka E. Jean Carrollová. Foto - Instagram/ejeancarroll1/

Americká publicistka a novinárka E. Jean Carrollová obviňuje Trumpa, že ju ešte v polovici 90. rokov sexuálne napadol v skúšobnej kabínke luxusného obchodného domu Bergdorf Goodman na Piatej avenue v New Yorku.

Jej právnici podali žalobu v mene svojej mandantky len niekoľko minút po tom, čo vstúpil do platnosti zákon štátu New York, ktorý umožňuje obetiam sexuálnych útokov žalovať podozrivú osobu bez ohľadu na premlčaciu lehotu.

Carrollová zažalova exprezidenta už v novembri roku 2019, a to za ublíženie na cti, ktorého sa Trump údajne dopustil v súvislosti s popieraním tohto činu, keď sa vyjadril, že Carrollová ani „nie je jeho typ“. Novinárka uvádza, že Trump tým poškodil jej povesť a kariéru.

Nová žaloba sa týka aj následných obvinení, ktoré Trump nedávno zverejnil na sociálnych sieťach, keď svoju údajnú obeť označil za podvodníčku.

V tejto novej žalobe Carrollová požaduje bližšie nešpecifikované odškodnenie a osobitné odškodnenie za psychickú ujmu, bolesť a utrpenie, stratu dôstojnosti a poškodenie svojho dobrého mena.

Predchádzajúca žaloba by sa mala dostať pred súd začiatkom roka 2023. Predsedajúci sudca môže rozhodnúť, že do procesu zahrnie aj nové nároky Carrollovej voči Trumpovi.

Inzercia

Právnička Alina Habbaová, ktorá Trumpa v tomto prípade zastupuje, uviedla, že rešpektuje a obdivuje tých, ktorí idú na súd, argumentujúc novým zákonom štátu New York.

„Tento prípad je, žiaľ, zneužitím účelu tohto zákona, ktorý vytvára strašný precedens s rizikom delegitimizácie dôveryhodnosti skutočných obetí,“ reagovala.

Nový zákon dáva obetiam sexuálnych útokov v štáte New York jednoročné obdobie na to, aby žalovali údajných páchateľov, aj keď k prípadu sexuálneho zneužitia došlo už dávno.

Vo svojej novej žalobe Carrollová zopakovala, že o Trumpovom obťažovaní mlčala viac ako 20 rokov zo strachu z represálií. Názor zmenila po vzniku hnutia #MeToo v roku 2017.

Dnes treba vedieť

teraz

Prieskum Ipsosu

Voľby by vyhral Hlas pred Smerom. KDH stúplo, SaS naďalej klesá

Do parlamentu by sa podľa prieskumu dostalo osem strán.

pred hodinou

Francúzsky futbalista Karim Benzema sa na majstrovstvách sveta v Katare možno vráti k svojej reprezentácii. Útočníka vyradilo tesne pred začiatkom svetového šampionátu zranenie stehna, no podľa španielskych médií postupuje liečba rýchlejšie, než sa predpokladalo. (tasr)

pred 2 hodinami

Turecko bude v utorok v Bukurešti rokovať o vstupe Švédska a Fínska do NATO. Turecký minister zahraničných vecí Mevlüt Čavušoglu uviedol, že schvaľovací proces sa vyvíja pozitívne, avšak obe krajiny musia podniknúť potrebné kroky. (tasr)

pred 3 hodinami

Bezpečnostná služba Ukrajiny začala vyšetrovať ďalšie dve kauzy spojené s ukrajinskou pravoslávnou cirkvou, ktorá donedávna podliehala Moskovskému patriarchátu. Oba prípady súvisia s nálezom propagandistických materiálov, ktoré „popierajú existenciu ukrajinského ľudu, jeho jazyka, ako aj práva Ukrajiny na štátnosť“. Tieto písomnosti sa našli počas razie v seminári a eparchii patriacej pod Moskovský patriarchát na juhozápade Ukrajiny. (tasr)

pred 3 hodinami

Futbalisti Ghany zvíťazili vo svojom druhom zápase na MS v Katare nad Kórejskou republikou 3 : 2. Po prehre s Portugalskom, ktoré ich v úvodnom dueli H-skupiny zdolalo taktiež 3 : 2, si pripísali prvé víťazstvo na turnaji. Kórejčania si značne skomplikovali cestu za postupom. (tasr)

pred 3 hodinami

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský nepredstavil návrh k požiadavkám lekárov na pondelkovom Výbore Národnej rady pre zdravotníctvo. Nebol uznášaniaschopný. Avizoval, že ho predstaví na utorkovom zasadnutí výboru. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.