Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. november 2022, 14:38
Oľha: Nezatracujme Progresívne Slovensko, v mnohých témach sú veľmi ďaleko

František Oľha. Foto: Postoj/Tomáš Puškáš

„Nezatracujme Progresívne Slovensko, v mnohých témach sú veľmi ďaleko a je sa od nich čo učiť,“ hovorí nový primátor Prešova, ktorý sa pokladá za konzervatívca, no kandidoval s podporou strán PS, SaS, Spolu, DS, ODS a Dobrá voľba. Počas volebnej noci sa stretol aj so šéfom KDH Milanom Majerským, a to na svätej omši. V úrade nechce spoločnosť polarizovať, ale vzájomným rešpektom spájať. Vyvešiavať dúhové vlajky nebude.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 24 minútami

Francúzsky prezident Emmanuel Macron vidí, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj má „skutočnú ochotu“ vykročiť smerom k dosiahnutiu mieru na Ukrajine. „Je našou úlohou spolupracovať s ním,“ povedal počas návštevy USA. (tasr)

pred hodinou
pred 2 hodinami

Podpredseda Za ľudí Juraj Šeliga informoval, že 15 poslancov strany Za ľudí a hnutia OĽaNO neustúpi z podmienky, ktorá určovala koaličným partnerom, aby presunuli hlasovania o novelách Trestného poriadku a Trestného zákona pred hlasovanie o štátnom rozpočte. Hrozia totiž, že rozpočet v parlamente nepodporia. „Návrhy poslanca Tarabu oslabujú právny štát a sú v rozpore s programovým vyhlásením vlády,“ uviedol Šeliga.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.