Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Spoločnosť
23. november 2022

Živé kapry

K vianočnej rybe sa nie vždy správame ako kresťania

Vianočný predaj živých kaprov nie je slovenská tradícia, nemá pre ľudí žiaden význam a pre kapry predstavuje zbytočné trápenie.

K vianočnej rybe sa nie vždy správame ako kresťania

Foto: TASR/Roman Hanc

Vianoce bez ryby si mnohí Slováci nevedia predstaviť, pričom najbežnejšou vianočnou rybou u nás je jednoznačne kapor. Toho si obvykle časť obyvateľstva kupuje ako živého z kadí, často od predajcov napríklad na parkoviskách pred obchodnými domami.

Podľa prieskumu agentúry Focus z novembra 2021 týmto spôsobom kapra kupuje niečo vyše tretiny Slovákov – dvadsať percent si odnáša živého kapra domov a pätnásť percent kupuje zabitého kapra pri predaji.

Niečo cez vyše dvadsať percent Slovákov kupuje spracovaného kapra, teda mrazeného alebo chladeného, a štyridsaťpäť percent obyvateľov nekupuje kapra vôbec.

Predaju živých kaprov sa venuje občianske združenie Humánny pokrok, ktoré upozorňuje na to, že táto forma predaja má množstvo problémov

„Vedecké objavy ukazujú schopnosť rýb prežívať stres, strach či bolesť,“ vysvetlil predseda Humánneho pokroku Martin Smrek. „Najvypuklejším rybacím problémom na Slovensku je predaj živých kaprov, ktorý sa každoročne len počas vianočných sviatkov podľa odhadov týka až milióna kaprov,“ dodal.

„Počínajúc výlovom sú kapry v tomto procese vyhladované, opakovane vystavované stresu, bolestivej manipulácii, duseniu sa – často v igelitových taškách bez vody – a neošetreným zraneniam. Na konci ich čaká leptanie očí a žiabier chlórovou vodou vo vani a brutálne, neodborné zabitie,“ opísal Smrek.

Kapor ako vianočná ryba pritom nevyplýva z kresťanského učenia, lež z tradície, podľa ktorej by štedrovečerné jedlo malo byť pôstne. Udomácnilo sa, že hlavným chodom by mala byť ryba. A kapor ako lacná ryba sa tak objavuje na našich tanieroch na Vianoce, hoci ide o zvyk v podstate iba na Slovensku, v Česku a Poľsku.

Nejde pritom o žiadnu starú tradíciu. Podľa etnologičky Kataríny Nádaskej sa kapor stal obligátnou vianočnou rybou až v druhej polovici dvadsiateho storočia. „Predtým sa preferovali skôr ryby zo slovenských riek, ktoré sa pripravovali varením alebo dusením,“ uviedla Nádaská.

Hoci si mnohí Slováci myslia, že mať na Štedrý večer kapra je slovenská tradícia, v skutočnosti ide o import z Česka, ktorý sa naplno rozšíril až za komunizmu. V našich končinách teda skôr možno povedať, že ide o komunistický zvyk.

Trápiť zvieratá protirečí dôstojnosti

Humánny pokrok na Slovensko pozval aj Chrisa Fegana, riaditeľa medzinárodnej organizácie Catholic Concern for Animals (v preklade katolícky záujem či starosť o zvieratá), ktorá vznikla v roku 1929 v Londýne a usiluje sa robiť osvetu v otázke správneho zaobchádzania so zvieratami. „Veríme, že všetky živé stvorenia sú Božími stvoreniami, teda patria Bohu a z toho dôvodu si zaslúžia od ľudí rešpekt a úctu,“ vyjadril sa Fegan.

Inzercia

Podľa Fegana by tradícia predaja živých kaprov mala skončiť, keďže je krutá a zlá nielen pre ryby, ale aj pre ľudí, ktorí sú jej súčasťou.

Potvrdzujú to aj výskumy, ktoré poukazujú nielen na to, že ryby cítia bolesť, ale aj na to, že stres a utrpenie neblaho vplýva na kvalitu ich mäsa. Predaj živých kaprov teda nevedie ani len k tomu, že mäso bude čerstvejšie a lepšie, ako keby boli zabité a predávané tak, ako ryby bežne bývajú.

„Niektorí ľudia sú odhodlaní mäsožravci, iní sú vegáni, ale väčšina ľudí je niekde v strede,“ povedal Fegan. „Každý sa musí rozhodnúť vo veci svojej stravy rovnako ako o všetkom inom vo svojom živote. Nie som tu nato, aby som hovoril ľuďom, ako žiť svoje životy, ale bolo by dobré, keby ich žili s čo najmenšou mierou krutosti. A to už je na každom, ako sa rozhodne,“ uzatvoril.

Feganove tvrdenia majú oporu aj v Katechizme Katolíckej cirkvi, kde sa téme úcty k zvieratám venujú paragrafy 2415 – 2418. Konzumácia zvierat je podľa učenia cirkvi oprávnená, avšak rovnako sa v katechizme uvádza, že zvieratá sú Božie tvory a ľudia k nim majú byť láskaví, ako aj, že protirečí ľudskej dôstojnosti zvieratá zbytočne trápiť a márniť ich životy.

Martin Smrek (vľavo; OZ Humánny pokrok) a Chris Fegan (v strede; Catholic Concern for Animals). Foto: Humánny pokrok

Miesto živého chladený alebo mrazený

Keďže predaj živých kaprov nemá pre ľudí reálne žiaden význam a pre kapry predstavuje zbytočné trápenie, pre bežného človeka, ktorý si chce dopriať vianočného kapra, je najlepším riešením kúpiť si kapra z ľadu alebo mrazeného. Rovnako ako keď si kupuje pstruha či lososa. Čo však s predajom živých kaprov ďalej?

„Najjednoduchšie riešenie by bolo ukončiť predaj živých kaprov a nahradiť celý ten proces tým, že sa kapor profesionálne zabije a spracuje a nahradí sa distribúciou chladeného a mrazeného kapra. Na to už distribučná sieť existuje, chladiarenské a mraziarenské kapacity sú podľa údajov, ktoré máme k dispozícii, dostatočné,“ argumentoval Smrek.

Jeho združenie je názoru, že predaj živých kaprov by na Slovensku mal byť zakázaný a v tejto veci zorganizovalo aj petíciu. Nad rámec zákona sa rozhodlo živé kapry nepredávať zatiaľ päť slovenských reťazcov: Kaufland, Terno a Kraj nepredávajú živé kapry už od tohto roka, k nim sa pridala Billa, ako aj Tesco, ktoré sa zaviazalo s touto praktikou skoncovať od roka 2023 ako vo svojich predajniach, tak aj v prípade iných predajcov pred svojimi obchodmi.

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.