Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. marec 2016, 16:19

Arcibiskup Kolína: Kresťanských utečencov v táboroch prenasledujú

Arcibiskup Kolína: Kresťanských utečencov v táboroch prenasledujú

Kardinál Woelki (Foto: wikimedia.org)

Cirkevní predstavitelia v Nemecku hovoria o utláčaní kresťanských utečencov v azylových táboroch.

Prenasledovanie kresťanov sa netýka len dávnej minulosti, ale odohráva sa aj v utečeneckých táboroch v Nemecku. Povedal to arcibiskup Kolína nad Rýnom Rainer Woelki.

Kardinál Woelki upozornil, že kresťanskí utečenci sú v utečeneckých táboroch ohrozovaní ostatnými žiadateľmi o azyl, píše portál res claritas.

„Narastajú obavy, že politici a úrady neberú takéto hrozby dostatočne vážne,“ vyjadril sa kardinál Woelki na ekumenických službách v Düsseldorfe. Dodal, že Nemecko sa musí hlasno vysloviť za náboženskú slobodu, aby toto právo mali aj kresťania v moslimských krajinách.

Protestantský pastor Gottfried Martens v rozhovore pre server katholisch.de taktiež povedal, že rastie šikanovanie kresťanských utečencov v nemeckých utečeneckých táboroch.

Podľa Martensa kresťanov často v ubytovniach ohrozujú celé moslimské komunity. Pastor uviedol, že kresťania sú nútení sledovať videá s popravami, bránia im používať kuchyňu, pretože sú „nečistí“, bijú ich a z krku im strhávajú kríže.

Ako riešenie navrhol, aby boli moslimovia a kresťania ubytovaní oddelene. „V našej snahe byť tolerantní, čo je samo osebe chvályhodné, nemôžeme kresťanov nechať len tak, aby sa s nimi zaobchádzalo ako s pokusnými králikmi,“ povedal Martens.

„Vždy keď to hovorím politikom, odpovedia mi, že cirkev nepovažuje oddelené ubytovanie za nevyhnutné a ja potom vyzerám ako hlupák,“ uzavrel.

Inzercia

Dnes treba vedieť

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.