Milan Krajniak: Kto zradil pravicových voličov?

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Milan Krajniak: Kto zradil pravicových voličov?

Uverejňujeme reakciu Milana Krajniaka, člena predsedníctva hnutia Sme rodina, na dnešný komentár Martina Hanusa.

Martin Hanus sa vo svojom komentári „Kto vlastne zradil pravicovú vládu?“ dopustil veľkého omylu. Podľa neho nezradili pravicového voliča strany Most a Sieť, ale samotní voliči. Argumentuje tým, že pravicové strany získali vo voľbách iba 61 poslaneckých mandátov. Tento jeho argument neobstojí. Prečo?

Martin Hanus opomenul spomenúť, že hnutie SME RODINA, ktoré získalo vo voľbách 11 mandátov, pred voľbami aj po voľbách jasne odmietlo akúkoľvek spoluprácu so Smerom. Blok pravicových strán teda vo voľbách získal celkovo 72 poslaneckých mandátov.

Martin Hanus tiež zabudol spomenúť, že strana Smer získala v týchto voľbách iba 49 poslaneckých mandátov, teda o 34 poslaneckých mandátov menej. Ťažko si predstaviť horšiu porážku vládnej politiky strany Smer.

Do tretice zabudol Martin Hanus spomenúť, že najväčší pokles v porovnaní predvolebných prieskumov a reálneho výsledku utrpeli práve Sieť, Most a KDH. Teda strany, ktoré vo vzťahu k povolebnej spolupráci so Smerom najviac vajatali. 

Pravicové strany teda vedia dať dokopy 72 mandátov voči 49 mandátom strany Smer. Nech si o voličoch ĽSNS myslíme čokoľvek, je zrejmé, že ani oni pokračovanie vlády Smeru nevolili. Celkovo teda pokračovanie vlády Smeru odmietli voliči strán, ktoré získali spolu 86 mandátov. 

Voliči rozhodli v týchto voľbách jasne. Odmietli pokračovanie vlády Smeru. Ale Most a Sieť túto vôľu voličov ignorujú. Taká je pravda. Ostatné sú iba výhovorky.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo