Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. marec 2016

Fico po Bugárovi rokoval aj s Procházkom, v spolupráci nemajú prekážky

"Nevidíme zásadnú prekážku pokračovať v rokovaniach o týchto prioritách," dodal Fico na margo priorít strany #Sieť.

Smer-SD a #Sieť budú pokračovať v rozhovoroch o možnom vytvorení budúcej vlády. Včera sa na tom zhodli lídri oboch strán Robert Fico aj Radoslav Procházka. Ako uviedli, nenašli žiadne otázky, ktoré by ich zásadne rozdeľovali. Strana #Sieť sa tak v pondelok 14. marca zúčastní na ďalšom kole rokovaní na Úrade vlády SR spolu so SNS a Mostom-Híd.

"Došli sme k záveru, že sme nenašli otázku, ktorá by nás rozdeľovala do takej miery, že by sme neboli schopní pokračovať v tomto procese," uviedol Fico. Potvrdil, že na rokovaní neriešili personálne otázky a výlučne sa venovali iba programovým prioritám. "Nevidíme zásadnú prekážku pokračovať v rokovaniach o týchto prioritách," dodal Fico na margo priorít strany #Sieť.

Pre Procházku je dôležité zistiť, či prípadná účasť #Siete na vláde vie byť reálnym nástrojom na presadenie ich plánu. Ide o osem požiadaviek. A to, prijatie protischránkového zákona, schválenie osobnej hmotnej zodpovednosti politikov, zníženie dane z príjmu fyzických aj právnických osôb, predĺženie poberania príspevku na starostlivosť o dieťa z troch na päť rokov, servisný balíček pre podnikateľov, ktorého súčasťou bude aj úplné zdobrovoľnenie gastrolístkov, zrušenie dane zo straty a zvýšenie paušálnych výdavkov pre remeselníkov a poľnohospodárov. Ďalšie dve strana predstavila včera. Ide o účasť opozície na kontrole moci, najmä v zdravotníctve a doplnenie vyšetrovacieho tímu Gorila. "Nenašli sme v debate o týchto požiadavkách dôvod nestretnúť sa zajtra na debate o ich podrobnom rozpracovaní," dodal líder #Siete.

Procházka uviedol, že včerajšie rozhodnutie predsedníctva rokovať so Smerom bolo odsúhlasené jednomyseľne všetkými zúčastnenými a nateraz nechce špekulovať o tom, či odídu niektorí členovia zo #Siete. "Nemám najmenší dôvod si myslieť, že by Sieť nemala poslanecký klub," dodal.

Podpredsedníčka strany Katarína Macháčková už včera avizovala, že ak bude #Sieť spolupracovať so Smerom-SD, vzdá sa svojho členstva.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.