Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
13. marec 2016

Nemecké cestovky hlásia oživenie záujmu o dovolenky v Turecku

Nemecké cestovné kancelárie hlásia oživenie záujmu o letné dovolenky v Turecku, ktoré je obľúbenou destináciou nemeckých turistov.

Ale januárový samovražedný útok v Istanbule, pri ktorom zahynulo aj 10 Nemcov, zasadil tvrdú ranu cestovnému ruchu. Informovala o tom agentúra Reuters.

Zdá sa však, že Nemci sa už spamätali z januárových udalostí, o čom svedčí nárast počtu rezervácií v tureckých hoteloch tento mesiac, aspoň podľa údajov tureckého ministerstva pre cestovný ruch.

"V marci evidujeme výrazné zotavenie rezervácií. Očakávame, že v apríli a máji doženieme pokles zo začiatku roka," povedal minister Mahir Unal.

Nemecké združenie cestovných kancelárií DRV minulý týždeň oznámilo, že rezervácie na letné dovolenkové pobyty v Turecku od začiatku roka klesli o 40 %.

Turistickému sektoru v Turecku, ktorý sa podieľa zhruba 4,5 % na výkone ekonomiky, uškodilo aj zhoršenie vzťahov s Ruskom po vlaňajšom zostrelení ruskej stíhačky na turecko-sýrskych hraniciach. A napätá situácia a bezpečnostné hrozby v regióne majú tiež negatívny vplyv na príjmy z turizmu.

Vláda v Ankare vo februári predstavila svoj plán na podporu tohto kľúčového odvetvia, v ktorom sľubuje firmám podnikajúcim v cestovnom ruchu pomoc s reštrukturalizáciou dlhov a cestovným kanceláriám dotácie na palivo vo výške 6000 USD (5410,28 eura) na let.

Minister Unal dodal, že Turecko nechce, aby turistický sektor znižoval ceny v snahe prilákať dovolenkárov, pretože by to mohlo ohroziť kvalitu služieb a zhoršiť reputáciu hotelov a zariadení v cestovnom ruchu.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.