Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. marec 2016

Maďarič: Šanca na stabilnú vládu je len so Smerom-SD

Ak má Slovensko nejakú šancu na vládu, ktorá by mohla byť stabilná, tak je to práve vláda so Smerom-SD. Myslí si to podpredseda vládnej strany Marek Maďarič.

"Všetci by si mali spomenúť aj na obdobie spred šiestich rokov a Slovensko by nemalo opakovať chybu, aby víťaz volieb bol obídený. O to skôr, že tentoraz na tej druhej strane nehrozí nič, čo by sa mohlo podobať nejakej stabilnej, súdržnej vláde," uviedol médiám pred dnešným rokovaním kabinetu.
      

Smer-SD sa podľa Maďariča bude usilovať, aby sa mohol stať "kotvou stabilnej vlády". Na margo prípadnej širokej pravicovej koalície uviedol, že je to niečo, čo by obsahovalo aj "bizardné politické prvky". "Mali by sme postupovať podľa nejakej politickej logiky a aj ostatné strany by mali rozmýšľať, čo je pre Slovensko najlepšie," vyhlásil.
      

Madarič nechcel hovoriť o potenciálnych koaličných partneroch pred tým, než si predseda Robert Fico preberie poverenie od prezidenta SR Andreja Kisku. Smer-SD podľa neho začne teraz oslovovať jednotlivé strany. Zatiaľ nie je jasné, či budú rokovania prebiehať iba na úrovni predsedov, alebo v širšej zostave.
      

"Smer nie je úplne taký márny aj na ďalšie obdobie," odmietol Maďarič, že by sa jeho strana už začala pripravovať na prechod do opozície. Čo sa týka prípadnej úradníckej vlády, tá je podľa podpredsedu Smeru-SD teoreticky možná, jeho strana sa k nej však v tejto chvíli neprikláňa.
      

Za nenáležitú označil Maďarič otázku, či uvažujú aj o inom kandidátovi na premiéra. "Máme svojho predsedu, ktorý doviedol stranu k volebnému víťazstvu a je pripravený rokovať. Iná vec je, či bude Smeru patriť pozícia predsedu vlády alebo nebude patriť," vysvetlil.

 

Inzercia

Odporúčame

USA rozširujú vyšetrovanie Volkswagenu

USA rozširujú vyšetrovanie Volkswagenu

Zdá sa, že problémy Volkswagenu v USA v súvislosti emisným škandálom sa zväčšujú. Podľa mediálnych správ americké ministerstvo spravodlivosti údajne rozširuje vyšetrovanie emisného podvodu. Informovala o tom agentúra DPA.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.