Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
06. október 2022, 10:59

Vojna na Ukrajine

Útoky na mesto Záporožie si vyžiadali najmenej dvoch mŕtvych

Útoky na mesto Záporožie si vyžiadali najmenej dvoch mŕtvych

Foto TASR/AP

Gubernátor oblasti Olexandr Staruch obvinil z útokov Rusko. „O život prišla jedna žena a ďalšia osoba zomrela v sanitke,“ povedal.

Najmenej dvaja ľudia zahynuli a ďalších päť osôb zostalo nezvestných po útokoch na mesto Záporožie na juhovýchode Ukrajiny. Vo štvrtok to uviedol gubernátor Záporožskej oblasti Olexandr Staruch, ktorý z týchto útokov obvinil Rusko. TASR o tom informuje na základe správy agentúra AFP.

„O život prišla jedna žena a ďalšia osoba zomrela v sanitke,“ uviedol na sociálnej sieti Ukrajincami vymenovaný gubernátor Staruch. Po útokoch podľa neho zostalo pod troskami uväznených najmenej päť ľudí. Dodal, že sa podarilo zachrániť „veľa ľudí“ a na mieste stále prebieha záchranná operácia.

Staruch už predtým zverejnil fotografiu jednej zrútenej budovy, z ktorej z trosiek stále stúpal dym. Povedal, že v Záporoží došlo k siedmim útokom ruských síl na „výškové budovy“.

Mesto Záporožie, ovládané Ukrajinou, leží v rovnomennej oblasti, kde sa nachádza aj Rusmi okupovaná jadrová elektráreň, ktorá bola donedávna miestom silného ostreľovania.

Ukrajina minulý týždeň uviedla, že Moskva zasiahla civilný humanitárny konvoj pri meste Záporožie, čo si podľa Kyjeva vyžiadalo najmenej 30 mŕtvych, píše AFP.

Záporožská oblasť je jedným zo štyroch ukrajinských regiónov, ktoré Rusko v piatok oficiálne anektovalo. Kyjev a Západ označili tento krok za nelegitímny a protirečiaci medzinárodnému právu. Neuznali ani tzv. referendá na okupovaných územiach Ukrajiny, ktoré anexii predchádzali.

Inzercia

Dnes treba vedieť

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.