Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
07. marec 2016

Schulz vie o neonacistoch v NR SR, považuje to za súčasť celoeurópskeho javu

Prítomnosť extrémne pravicovej strany v parlamente je pre Slovensko historickým prvenstvom, avšak v ďalších krajinách EÚ je výskyt takýchto strán bežnou realitou.

Predseda Európskeho parlamentu (EP) Martin Schulz to uviedol po skončení prvej časti dnešného summitu EÚ-Turecko v Bruseli.

"Je to znepokojivý vývoj," zhodnotil Schulz nielen terajšiu povolebnú situáciu na Slovensku, kde sa do parlamentu dostala strana označovaná za neonacistickú, ale aj všeobecný politický vývoj v niektorých krajinách EÚ, kde extrémne pravicové a protieurópsky orientované strany získavajú čoraz väčšiu voličskú podporu.

Na otázku slovenských médií, ako vníma výsledok volieb na Slovensku aj v kontexte súčasnej migračnej krízy, šéf europarlamentu pripomenul, že pre extrémistické politické subjekty je populárne útočiť na základné ľudské pudy a kritizovať prijímané politické opatrenia.

Podľa jeho slov sa najúspešnejšie dá proti takýmto stranám bojovať tak, že sa budú prijímať reálne riešenia, ktoré budú prinášať výsledky v sociálnej oblasti a prispievať k sociálnej spravodlivosti, obzvlášť v období, keď v EÚ pribúda veľa bohatých firiem, ale aj veľa chudobných ľudí.

Inzercia

Odporúčame

Jasná - Bremová vyhral obrák: "Skvelé podujatie i ľudia"

Jasná - Bremová vyhral obrák: "Skvelé podujatie i ľudia"

Líderka disciplíny Eva-Maria Bremová z Rakúska vyhrala v pondelok obrovský slalom, druhú súťaž historického podujatia Svetového pohára v Jasnej. Slovenkám sa nedarilo, Petra Vlhová ani Barbara Kantorová nepostúpili do 30-ky druhej časti súťaže, ktorá sa v pondelok nahrádzala z veternej soboty.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.