Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
06. október 2022, 07:15

Srbská polícia zadržala prevádzačov migrantov v tábore pri maďarských hraniciach

K policajnej operácii pri rieke Tisa došlo len dva dni po tom, ako sa vlády Srbska, Maďarska a Rakúska dohodli na spolupráci v snahe obmedziť zvýšený prílev migrantov do svojich krajín.

Srbská polícia vykonala v stredu raziu v provizórnom tábore migrantov ležiacom pri hraniciach s Maďarskom a zadržala domnelých prevádzačov, ktorých tam objavila spoločne so zbraňami, s peniazmi a so zhruba 200 migrantmi.

Informuje o tom agentúra AP, pripomínajúc, že k policajnej operácii pri rieke Tisa došlo len dva dni po tom, ako sa vlády Srbska, Maďarska a Rakúska dohodli na spolupráci v snahe obmedziť zvýšený prílev migrantov do svojich krajín.

Srbská polícia uviedla, že niektorí z ľudí zo stanového tábora boli prevezení do štátnych zariadení. Ďalších predviedli na prokuratúru v súvislosti s vyšetrovaním prevádzačstva migrantov, nelegálnej držby zbraní či drog, ako aj spáchania násilných činov.

„Srbsko nebolo a ani nikdy nebude územím, na ktoré prichádzajú a kde zostávajú kriminálnici a spodina obchodujúca s ľuďmi a zarábajúca peniaze na ich trápení,“ povedal srbský minister vnútra Aleksandar Vulin.

Polícia okrem toho informovala, že v tábore objavila tri ručné strelné zbrane, automatickú pušku, nože, mačety a peniaze.

Predpokladá sa, že v Srbsku – pri hraniciach s Maďarskom – táboria stovky, ak nie tisícky migrantov, ktorí sa chcú pomocou prevádzačov dostať do západnej Európy. AP pripomína, že Maďarsko svoju stranu hranice ohradilo dvojitým plotom z ostnatého drôtu.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 18 minútami

Z ruského zajatia sa dosiaľ vrátilo 1331 Ukrajincov. Uviedol to ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v príhovore. Zároveň zdôraznil, že jeho krajina musí zabezpečiť návrat všetkých svojich občanov, ktorí sa dostali do zajatia ruských síl. (tasr)

pred 2 hodinami

Počasie: dnes bude zamračené a hmlisto, ojedinele sa môže vyskytnúť dážď alebo mrholenie. Denná teplota vystúpi na dva až sedem stupňov. Fúkať bude slabý, na západe prevažne juhovýchodný vietor do 30 km/h. (shmú)

pred 10 hodinami

Kombinácia relatívneho bohatstva dnešnej generácie, internetových sociálnych sietí, pandémie a všeobecného ducha čias zaháňa časť spoločnosti a zvlášť mladších ľudí do akejsi bytostnej digitálnej osamelosti. Mohla by odpovede na otázky našej doby poskytnúť filozofia kresťanského personalizmu, ktorá je alternatívou tak k hranatému individualizmu, ako aj kolektivizmu, a po druhej svetovej vojne pomohla znovu naštartovať západnú Európu? Píše Lukáš Krivošík.

pred 12 hodinami

Americká televízna stanica pre deti Disney Channel prestane od 14. decembra šíriť svoje vysielanie v Rusku. Podľa ruského denníka Kommersant ju nahradí kanál Solnce, v preklade Slnko. Stanica vysiela v Rusku od roku 2010 vlastnú tvorbu, ako aj kreslené seriály a filmy. Po ruskej invázii odišli alebo výrazne v Rusku obmedzili svoje aktivity mnohé zahraničné firmy. (tasr)

pred 12 hodinami
pred 14 hodinami

Svetová zdravotnícka organizácia privítala prvé náznaky uvoľňovania takzvanej politiky nulového covidu v Číne. Vyzvala tiež tamojšie úrady, aby v tom pokračovali. Vyhlásenie WHO prišlo po rozsiahlych protestoch proti prísnym covidovým opatreniam v Číne, po ktorých tamojšie úrady reštrikcie o niečo zmiernili. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.