Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
07. marec 2016

Procházka: Ja osobne si viem predstaviť stredopravú vládu aj s SNS

Predseda #Siete Radoslav Procházka ponúkol dnes predsedníctvu strany rezignáciu na svoju funkciu. Jednohlasne ju neprijalo, on sa na hlasovaní nezúčastnil. Predsedníctvo vyjadrilo Procházkovi plnú podporu.

#Sieť nepôjde na povolebné rokovanie so Smerom-SD. Potvrdil to dnes Procházka na tlačovej konferencii v Bratislave.

Líder strany #Sieť si osobne vie predstaviť širokú stredopravú vládu aj za účasti SNS. Povedal to po dnešnom stretnutí s prezidentomAndrejom Kiskom, na ktorom sa hovorilo o výsledku sobotňajších parlamentných volieb.
      

Či sa podarí zostaviť takúto stredopravú vládu, to podľa Procházku závisí od predstaviteľov strán, ktoré dostali mandát. "Akýkoľvek ďalší postoj prispôsobíme krokom prezidenta SR," avizoval a zopakoval, že #Sieť nepôjde na rokovanie o zostavení vlády so Smerom-SD. Práve líder tohto subjektu Robert Fico si v utorok (8.3.) ako šéf víťaznej strany preberie od Kisku poverenie na zostavenie kabinetu.
      

"My podporíme stabilnú vládu, ktorá bude mať šancu reálne vládnuť. Ku konkrétnej zostave sa vieme vyjadriť v závislosti od toho, koho pán prezident poverí a ako tie rokovania budú prebiehať," povedal Procházka. Ak Fico vládu nezostaví, poverenie by mal dostať ako druhý v poradí šéf SaS Richard Sulík. Na takomto rokovaní sa už #Sieť zúčastní.
      

"Pre nás má akákoľvek účasť vo vláde zmysel len vtedy, ak je nástrojom na presadenie obsahu. Pre nás dokonca ani len priama účasť v takejto vláde nemusí byť podmienkou jej podpory. Nám nejde o to mať kreslo alebo rezort, ale aby sa presadili niektoré veci," dodal.
 

Inzercia

Odporúčame