Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Spoločnosť
25. august 2009

CIRKEV: Na Festivale radosti požehnali Dom Anny Kolesárovej

Od 13. do 17. augusta sa vo Vysokej nad Uhom konal prvý Festival radosti. Dôvodom bolo desiate výročie konania Pútí radosti v rodisku Anny Kolesárovej. Požehnaný Domček Košický arcibiskup Alojz Tkáč pri tejto príležitosti požehnal Domček - Dom Anny Kolesárovej. Dom dievčaťa, ktoré si svoju čistotu v...

Od 13. do 17. augusta sa vo Vysokej nad Uhom konal prvý Festival radosti. Dôvodom bolo desiate výročie konania Pútí radosti v rodisku Anny Kolesárovej.

Požehnaný Domček

Košický arcibiskup Alojz Tkáč pri tejto príležitosti požehnal Domček - Dom Anny Kolesárovej. Dom dievčaťa, ktoré si svoju čistotu vážilo viac ako život. Domček je miestom prijatia mladých, ktorí tu celý rok prichádzajú na duchovné obnovy, Púte radosti či zrelosti.

Pri požehnávaní Domčeku sa zišli všetci mladí pútnici i domáci, ktorí v nedeľu 16.augusta prišli na prebiehajúci Festival radosti. Po požehnaní každý prítomný vypustil z rúk oranžový balón ako symbol radosti i znak toho, že Domček vo Vysokej je už požehnaný.

Inzercia

Na Festivale Radosti koncert Jeno´s brothers

Počas festivalu odohrala jeden zo svojich letných koncertov aj gospelová skupina súrodencov Jeňovcov, Jeno´s brothers. Sobotný večer patril nielen samotným hudobníkom či účastníkom Festivalu radosti, ale predovšetkým Bohu, lebo pre Jeňovcov je hudba modlitbou. Na koncerte predstavili aj piesne z najnovšieho CD Atmosféra, ako Matka, Otče náš, Keby nám či Kvapka a mnohé iné.

Zároveň bratia Jeňovci, Lukáš a Matúš oslávili piate výročie svojho putovania do Vysokej nad Uhom. Presne pred piatimi rokmi prišli prvýkrát na Púť radosti a odvtedy sa sem stále vracajú.

Mária Vašková
Foto: Domček

Odporúčame

CIRKEV: Arcibiskup Bezák vymenil takmer všetkých

CIRKEV: Arcibiskup Bezák vymenil takmer všetkých

Deväť nových dekanov a rošády v 80 farnostiach. Trnavská cirkev prežíva veľké personálne zmeny. Nový trnavský arcibiskup Róbert Bezák spustil v diecéze veľké personálne rošády. V polovici prázdnin vymenil takmer všetkých dekanov. Neoficiálne zdroje hovoria, že na arcibiskupskom úrade prebehol audit...

HISTÓRIA: Keď veriaci bránili svojich kňazov

HISTÓRIA: Keď veriaci bránili svojich kňazov

V lete roku 1949 sa na prvé miesto v zozname nepriateľov štátu dostáva Katolícka cirkev. Komunistický režim má jasný cieľ. Je odhodlaný rozložiť a zničiť poslednú prekážku na jeho ceste k absolútnej moci. Pri stanovení tohto ambiciózneho cieľa sa však komunisti dopúšťajú dvoch chýb. Preceňujú svoje...